Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mikor volt az Amerikai egyesül...

Mikor volt az Amerikai egyesült államok gazdasági és politikai fénykora?

Figyelt kérdés

Mikor volt a legerősebb katonailag, illetve a legfejlettebb gazdaságilag a világ többi részéhez képest?

(Lehetséges, hogy ez két különböző időpont)


Az biztos, hogy 2008 óta nem az Amerikai birodalom fénykorát látjuk, hiszen csak pár tech cég sikeres, az ország többi része nem. Lassan katonailag is alulmarad a kínaiakkal szemben.



2020. febr. 28. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A hidegháború idején.

Leginkább a 60-as, 70-es évek.

2020. febr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1980-as évek közepe, vége felé.
2020. febr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A 70-es években pont volt egy válság! A II. vh. végétől egészen a 70-es évekig volt óriási gazdasági növekedés.


[link]


Poltikai értelemben meg szerintem a 80-as, 90-es évek, talán még 2000-es évek, amikor a Szovjetunió hanyatlott, illetve összeomlott. Manapság sem lett jelentéktelen USA, csak az utóbbi 1-2 évtizednek speciel Kína a nyertse.

2020. febr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem Obama idején.
2020. febr. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyértelműen akkor, amikor az USA belépett a II.világháborúba.De tényleg.A hadiipar nagyon fellendítette az amerikai gazdaságot.


Ebből fakadóan, én a 2. világháború végétől egészen addig, amíg Japán és más nyugat-európai országok talpra nem álltak.Egészen ez idáig az amerikai ipari, gazdasági, és katonai szemszögből a csúcson volt, hiszen nem nagyon volt vetélytársa, a Szovjetunión kívül.

2020. febr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A háború előtt az amerikaiak a náci németországhoz képest csak kétszer annyit termeltek, amihez hozzá kell számolni azt is, hogy majdnem kétszer annyian voltak, tehát mind az egy főre jutó, mind az össz gdp -ben, mind a népességben egy nagyságrendben voltak az európai nagyhatalmakkal.


Ehhez hozzátartozik az is, hogy a háború előtt az amerikaiak egy 10 éves stagnálási perióduson estek át, miközben a világ többi része a 30as évek második felében nagyon gyorsan fejlődött.


Ha tudományos eredmények szempontjából nézzük, a világháború előtt még nem volt a fejlődés ennyire Amerikaközpontú. A németek az atombomba kifejlesztésében és a számítástechnikában is előrébb jártak.


Ha a világ -dominanciát nézzük, a világ fele még mindig brit és francia irányítás alatt állt, tehát a háborúba való belépés ideje egyértelműen nem a fénykor volt.

A háború végére ez sokat változott, de 1944 -ben még mindig ott tartottak, hogy nem tudnak legyőzni egy haldokló, összeomlás szélén álló náci Németországot.


Ami viszont jogos, hogy 1945 -től a nyugati országok talpra állásáig tényleg egy fénykor volg, amikor a szovjet úniót leszámítva nem volt igazi ellenfél, viszont azt is látni kell, hogy a 60as évekig a szekunder tömegtermelés által hajtott gazdaságban a szovjet gazdasági modell egy valós és akkor még működőképes (vagy annak látszó) alternatívát jelentett az amerikai kapitalista modellel szemben, míg mondjuk a 70es évekre már egyértelmű volt, hogy elavulttá és meghaladottá vállt.


Az 50es években szovjet hadsereg sem volt gyenge, és ekkoriban még nem tudott volna érvényesülni annyira az amerikai hadsereg technológiai főlénye, még többet számított a hadsereg létszáma, mint később.

2020. febr. 29. 11:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ennyire tisztában vagy vele, akkor nem értem, hogy miért nyitottál ennek egy kérdést.


"Lassan katonailag is alulmarad a kínaiakkal szemben."


A kínai rabszolga kapitalizmussal élő gazdaság, politikailag kommunista államvezetéssel élő Kína nem fogja utolérni az USA-t.Elég, ha a hordozók számára és minőségére gondolunk.

2020. febr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!