Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha két NATO-ország között...

Ha két NATO-ország között kialakulna egy csetepaté, a NATO melyik ország mellé állna?

Figyelt kérdés
A görög-török határon jelenleg eléggé élesedik a helyzet.

2020. márc. 6. 05:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi olyan "csetepaté" nincs a két ország között amiben az egyik meg szeretné támadni a masikat, vagyis ez nem NATO kompetencia.
2020. márc. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ, melyik az a két ország. Magyarország kontra bármelyik más NATO-tagállam esetén a NATO a bármelyik más tagállam mellé állna.
2020. márc. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem a korrekt az lenne, ha a védekező ország pártjára, a támadót meg kicsapnák. Ha mindkettő ugyanolyan hibás, akkor mindkettőt ki kéne csapni.
2020. márc. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Volt már ilyen, egyszer biztosan, Török és Görögország között:


[link]

2020. márc. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Részben ezért is tettem fel a kérdést, mert a NATO akkor sem avatkozott be.
2020. márc. 8. 10:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Most se tenné, valahogy kibújnának a dolog alól.

Nem biztos, hogy csak Putyin hatására enyhültek a törökök.

2020. márc. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem nem tűnik úgy, hogy enyhülne a helyzet a görög határon. Éppen az előbb láttam egy videót, amin török katotonák a görögök felé lövöldöznek könnygázgránátokat. Illetve migránsok mutogattak török feliratú gránátokat.

A Putyinnal történt megbeszélés hatása az idlibi tűzszünet, de ez is inkább a törököknek kedvez, s kérdés, hogy meddig tart.

2020. márc. 8. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!