Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Botswana tényleg fejlett és...

Botswana tényleg fejlett és biztonságos ország?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 13. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon fejlett. Úgy tudom, egyes részein már áram is van.
2020. ápr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Viccen kívül kérdezem mert volt ott egy brazil és egy magyar ismerősöm és mindketten azt mondták,hogy harmadik világbeli országnak nagy klassz.

Brazil ismerősöm szerint pl fejlettebb mint Brazília nagyrésze :D

2020. ápr. 13. 12:19
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Brazíliával egy szinten van, mindkettőnél olyan 8-9 ezer dollár az egy főre jutó éves GDP, nálunk a duplája.


Az elosztása is kb. olyan mint Braziliában, kontrasztosabb ez jóval a magyar viszonyoknál. Egyes részei pl. fővárosának Galborne-nak az üzleti és a gazdag emberek által lakott negyedei, gazdagok által látogatott üdülőhelyei sokkal patentabbak, mint nálunk ugyanezek, a többi részén meg jóval nagyobb a szegénység. De az már nagy dolog afrikai viszonylatban, hogy ott azért nincs totális nyomor.

2020. ápr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Itt se kell túl messzire menni, 10 perc alatt elhagyod a várost aztán semmi közepe-nyomortelep-középkori falu, így jönnek sorba.


Itt meg csak azért nagy a gdp mert a fideszesek már annyit loptak hogy felnyomja az átlagot.

2020. ápr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes választ,ment a zöld pacsi.

Megmondom őszintén,a brazil és magyar ismerőseim olyan jókat mondtak arról,hogy meglepődtem és nem nagyon hittem el.

Elvileg vannak olyan afrikai országok ahol az infrastruktúra sokkal jobb mint egész Dél-Amerikában és a magyar szintet is néha veri.

2020. ápr. 13. 12:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Afrikai mércével igen.
2020. ápr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 EgyGabor ***** válasza:
Viszonyítás kérdése. Harmadik világban jó hely. Brazília meg nem egy mértékegység :). Ahhoz képest lehet csak másképp szar így akinek az jön be annak tetszhet.
2020. ápr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4-es te nagyon kevered a szezont a fazonnal

A GDP/fő azért elég jó viszonyítási alapnak még ha életszínvonalra nem is lehet sablont mondani mert nagyon sok függ munkától,végzettségtől,cégtől,adózástól stb de a korrupciónak semmi köze nincs hozzá

Brazíliában is korruptak de simán elhiszem,hogy szegényebb egy átlag ember ott mint itt Európában kb bárhol

Brazil munkatársam mondta,hogy örül,hogy Magyarországon van mert rosszabb munkából is sokkal jobban megél itt mint Brazilban egy jóból.

2020. jún. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 EgyGabor ***** válasza:
Brazilia jó szar hely, ki gondolta, hogy ott a szegény nem hiper nyomorult?
2020. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

10-es olvass körbe itt gyakorin,Brazilról olyanokat írnak h 10x fejlettebb mint Magyarország de lassan Skandináviát is üti emellett szuper biztonságos és brutál jó megélhetés


És most nem vicceltem :D

Néha tényleg nem értem kik írnak ide

2020. jún. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!