Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Ferenc pápa lemondása,...

Ha Ferenc pápa lemondása, Benedek lehetne újra pápa?

Figyelt kérdés
Mi kellene ahhoz, hogy Benedek valamilyen úton módon újra ott legyen?

2020. ápr. 24. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
inkább semjén
2020. ápr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

21:05: hát ha pisztollyal kényszerítenék, akkor talán vállalná így 93 évesen. :)

Sajnálom, kérdező, esélytelen a dolog.

2020. ápr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Elvileg XVI. Benedek még most is pápa, kvázi csak "passziváltatva" van. Erkölcsi, morális és ehhez hasonlók értelmében mindenki tudomásul vette a visszalépését, de az egyház keretrendszerében erre nincs valódi lehetőség, ezért most kvázi 2 pápánk van papírforma szerint.
2020. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítanék: mivel a pápa egy kiterjedt jogkőrrel bíró püspök, de közben egy emelkedettebb cím is, így XVI. Benedek bár pápa, de pápai jogköréről lemondott, így nincs tényleges beleszólása az egyház vezetésébe. Semmilyen szabály nem tiltja, hogy egy pápa lemondjon (bár nem jellemző, de egyáltalán nem példátlan), ilyenkor a pápai hatalmat a megválasztott pápa hordozza.

Amennyiben Ferenc pápa lemondana, pápaválasztó konkávét tartanának, itt elvileg akár XVI. Benedek pápát is megválaszthatnák újra. Meg engem is, lévén, hogy megkeresztelt, katolikus, nagykorú, férfi a kritérium. Persze minimális esély sincs rá, hogy X bíboros egy hírtelen megvilágosodás hatására az én nevemet mondják. (Illetve ez most nem volt pontos, mert a nőtlenség is szabály, én pedig nős vagyok, de ha az asszony vállalná a szereztességet, akkor nincs akadálya.)

Egyébként a katolikuson kívül az alexandriai pátriárka és a koptok főpapja is viselhet pápai címet.

2020. ápr. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Amennyiben Ferenc pápa lemondana, pápaválasztó konkávét tartanának, itt elvileg akár XVI. Benedek pápát is megválaszthatnák újra."


A konklávé 80 év alatti bíborosokból áll. Szóval Benedeket nem választhatnák meg újra, mert már túl öreg.

2020. aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igaz, ebbe bele se gondoltam. Ott a pont. Akkor engem nagyobb eséllyel választanának meg, mint őt :D
2020. aug. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6


Ott is kell lenni a választás idején, másrészt felkiáltással már nem választhatnak II. János Pál óta, mert ő eltörölte azt. Így csak bíborosok választhatók meg, és gondolom, nem vagy az. :)

2020. aug. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!