Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vajdasági magyarok! Ott...

Vajdasági magyarok! Ott tényleg nagyon komoly a kijárási tilalom hétvégére és az éjjeli órákra?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy minden bezár, és max. kutyát lehet sétáltatni?Hogy élitek ezt meg? Indokolt ekkora szigor?

2020. ápr. 30. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Üdv, igen tényleg van kijárási tilalom és értelemszerűen kijárási tilalomkor minden be van zárva, hisz nem lehet senki sem az utcán.

Azonban már fokozatosan kezdik feloldani ezeket a korlátozásokat, pl most már csak este van tilalom.

Én személy szerint nem érzem magam korlátozva, tekintve hogy egy családi házban lakom és még ha hónapokig nem mennék ki, akkor is találnék valami elfoglaltságot itthon. A boltok meg nyitva vannak amikor nincs tilalom, egyedül személy szerint csak a fodrászokat hiányoltam, de pár napja ők is dolgozhatnak. Természetesen aki munkavégzés miatt hagyják el az otthonukat rájuk nem vonatkozik a tilalom.

Én nem érzem valami szörnyűnek az egészet, persze biztos vagyok benne, ha panelban laknék akkor az őrület határán lennék. xd

Szerintem indokolt ez a szigor mivel itt eléggé elavult az egészségügy, oly annyira hogy a magyarországi ellátás luxusnak számít, szóval ha itt megtörténne az, ami Olaszországban vagy UK-ben van az soha nem látott katasztrófához vezetne.

Ha van valami konkrét kérdésed nyugodtan tedd fel! :)

2020. máj. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :) amúgy szerintem Magyarországon is ez kellett volna. Ezekkel a felemás intézkedésekkel (fodrászatok, kozmetikák, konditermek végig működhettek) és kb 0 szigorral (rendőrnek azt mondok amit akarok, ha megkérdezi hova megyek) csúnyán fogunk járni 1-2 hónapon belül.
2020. máj. 2. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Rohadtul indokolt. Kb nincs információ fertőzött betegről, a kórházak konganak az ürességtől mert senkivel nem foglalkoznak, aki nem koronás. Apám ezért halt meg, mert egy kórház sem volt hajlandó felvenni, otthon szenvedett hosszú heteken keresztül, miközben az orvosok nem tudnak mit kezdeni magukkal unalmukban.

Ezért megérte egész életében fizetni a egészségügyi biztosítást.


Többen vannak börtönben mint kórházban, ugyanis szigorúan büntetni kell aki megszegi a tilalmat, ki van adva a rendőröknek parancsba, és akinek nincs pénze az megy a börtönbe.

Nyuggerek 1 hónapig le voltak csinálva, teljes volt a kijárási tilalom, aki meg szükségből kitette a lábát, mert nincs senkije az rácseszett.


Eközben telepítették be a migráncsokat és helyezték el őket lakatlan házakba, akiknek a tulajdonosai külföldre emigráltak.


Röhej ez az egész ország úgy ahogy van. Most meg semmi előzmény nélkül egyszer csak elkezdték enyhíteni a szigort (mondjuk ez máshol is így van, miközben a járvány ugyanúgy jelen van).


Van akinek ez imponál, nem tudom a román, szlovák magyarokkal hogy van, de a vajdasági magyarok zöme nagyobb nacionalista mint maguk a szerbek, ami nem kis szó. Ezért sem fog leválni Vajdaság a büdös életben szerbiáról.

2020. máj. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

# 2 Ezzel az a gond, hogy ez kb megoldhatatlan probléma mert ha feloldják a korlátozásokat, rögtön ugyanott kötünk ki, mint az elején, viszont ha marad minden korlátozás, akkor meg a gazdaság szenved el soha nem látott károkat, amely szinte biztos hogy sokkal több emberéletet követelne, mintha hagynánk szabadon tombolni a vírust.Valahogy meg kellene találni az aranyközéputat, de ahogy nézem a különböző országokat, ez még nem sikerült sehol sem.

Azért azt is figyelembe kell venni, hogy Magyarország sokkal fejlettebb minden téren akár gazdaságilag, akár egészségügyileg, szóval sokkal jobb eséllyel birkózik meg egy tömeges megbetegedéssel mint Szerbia, gondolom ez a fő ok hogy ott miért nincsenek olyan szigorú korlátozások. Gazdasági értelemben pedig jóval több veszteni valója lenne Magyarországnak, ha teszem azt ugyanezek a korlátozások be lennének vezetve, hiszen magasról lehet nagyot esni, Szerbiában nem jelent akkora gondot a gazdasági visszaesés, hiszen kis túlzással nincs is honnan visszaesni. A politikusok azzal kampányolnak hogy Szerbiában okoz Európában a legkevesebb kárt a vírus, hát persze mivel nincs honnan visszaesni... xd

2020. máj. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!