Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen a szomszédos országok...

Milyen a szomszédos országok viszonya hozzánk?

Figyelt kérdés
Ugyanitt megkérdeznem, hogy szomszédaink közül ki ápol szorosabb kapcsolatot az USA-val, vagy az oroszokkal?

2020. máj. 4. 19:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriában dolgozom, ők kb. egy kalap alá vesznek minket a románokkal. A többieket nem tudom. Nyilván a románok annyira nem szeretnek minket. Mi se őket :P
2020. máj. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az elmúlt 10 évben rendeződött a korábbi rossz viszony. Erre Szlovákia a legjobb példa, ahol ma már nincsenek Malina Hedvighez hasonló ügyek. Az USA-val mindenki korrekt viszonyt folytat, de a szerbek inkább az oroszokhoz húznak.
2020. máj. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Neurotech ***** válasza:
Az nem mindegy, hogy a politikát vesszük alapul, vagy pedig az átlag polgárok hozzáállását.
2020. máj. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
20:27: így van. Elvileg politikailag a szövetségeseink, de valójában az összes szomszédunk utál minket, és mi is őket. Talán Szlovéniát és Horvátországot kivéve.
2020. máj. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Neurotech ***** válasza:
Hát igen. Magyarországtól a Balkánon és Kaukázuson át egészen Indiáig mindenki utálja a szomszédos országait. És még nem nálunk a legrosszabb, vannak az állandó fegyveres konfliktusok, vagy pl Törökországnak Örményországgal még határátkelője sincs.
2020. máj. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A Szerbek húznak inkább az oroszokhoz (nem meglepő, hisz az USA bombázta őket)
2020. máj. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Osztakoknak mi bajuk a magyarokkal? Miert vesznek bennünket ugy mint a románokat?
2020. máj. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

a románok ott nyalnak be az usának ahol tudnak pl fegyvervásárlás, oroszokat kifejezetten utálják (ellopott aranytartalék, Moldova miatt)


minket messze a románok utálnak legjobban


talán a horvátok szeretnek legjobban minket, de ezt is csak módjával kell érteni


a legnagyobb javulás a szlovákoknál és a szerbeknél történt az elmúlt 5 évben de ez is max annyit jelent hogy nem utálnak

2020. máj. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én Horvátországban élek. A horvátok teljes mértékben elítélik a magyar politikát, Orbánt itt egy pillanat alatt elüldöznék. Viszont a magyar embereket kedvelik, szerintük jófejek:)
2020. máj. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy tudom a horvátok se szeretnek minket túlságosan, a szomszédok közül egyedül a szlovének azok akik semleges/barátiasabb viszonyt folytatnak velünk, az osztrákok lenéznek minket (hozzáteszem teljes joggal), a szerbek megvetnek, a románok és a szlovákok gyűlölnek, az ukránok meg kb. semmibe se néznek minket.

Én gyorsan hozzátenném, hogy a magyarok nem sok okot adnak rá hogy bármelyik nemzet kedvelje őket (na persze a hasonszőrűen "demokratikus" kormányok vezette államokat leszámítva mint Törökország, Üzbegisztán és társai). Gyűlölködő, begyöpösödött gondolkodásmód, megfűszerezve egy saját népét kizsákmányoló, rasszista nemzetrohasztó kormánnyal aki szabadságharcot folytat kb. minden ország ellen Európában, mégis miért kéne kedvelni minket? Nem tesz ez a nemzet semmit azért hogy megkedveltesse magát másokkal, helyette úton-útfélen veri a mellét a nemzeti öntudatával meg gyalázza a szomszéd országok lakóit. Így mit várunk? A tiszteletet nem lehet megvenni vagy kierőszakolni, azt ki kell érdemelni. Ja, meg a trianonozás. Meg tudom érteni hogy egy modern európai ember ilyesmivel nem tud/akar azonosulni, tovább kellene lépni. A briteknek alig 200 éve fél világra kiterjedő birodalmuk volt, ma meg egy miénknél alig nagyobb szigetország az övék, mégse hőbörögnek. Mi meg a nyomorék Trianonon nem tudunk kerek 100(!) év után sem túllendülni. Legalábbis egyesek.

2020. máj. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!