Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak én érzem úgy hogy kezd...

Csak én érzem úgy hogy kezd kialakulni egy 21. századi modern diktatúra? Miért ilyen naív sok ember, hogy nem hiszik el?

Figyelt kérdés
Először is aki nem vak és még maga irányítja az agyát, az látja hogy nem a Paradicsomot hozta el, az az áhított kapitalizmus és hogy nem szimplán a jóakarat vezérli a világ vezetőit és nyilván, nem teljesen igaz az sem, hogy háttérhatalom sincs. Aki nem vak az látja, hogy szimplán a pénzért, teszik tönkre bolygónkat a tőkések és taszítják nyomorba az embereket, hogy aztán szólásszabadságuk, korlátozzák. Mindenki látja hogy nincs szólásszabadság és a világ összes országának rendszere (kivéve talán Kanadát, Svájcot és Skandináviát, mert ők nem túl sok vizet zavarnak), inkább az autoritarianizmus felé és nem a szabadság felé billen, ami nem a demokrácia védjegye. Szerintem egy keményebb diktatúra van kiépülő félben, mint a Sztálinizmus vagy mint a Hitlerizmus vagy mint amilyenek a császárságok voltak. Annyira nagyokat tudok röhögni, azokon, akik olyan kis naívak és gyakorlatilag ha a kormány azt kérné, hogy a vacsorájukba keverjenek ciánt és hogy higgyék el nem lesz semmi bajuk, azt is megtennék. Csak én gondolom így?

2020. máj. 10. 20:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Miért taszítaná nyomorba egy tőkés a népet? Hiszen abból él, amit a nép megvesz tőle nem? Mi haszna például egy autógyárosnak, hogy a vásárlót nyomorba taszítsa? Hagyjátok már abba ezt az idióta ellenséggyártást. Egy tőkés azt szeretné, ha megvennéd a joghurtját, a kocsiját, a ruházati termékét nem? Az, hogy nálunk az Orbán rendszer nagy léptekkel halad elfelé a demokráciától, az ne legyen példa a világról. De abban igazad van, ha most Orbán kihirdetné, hogy a szar ehető, a hívei teli pofával zabálnák és helyeselnének neki.
2020. máj. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Az a gond, hogy a demokráciával kapcsolatban egy rettenetesen nagy tévképzet él sokakban.

Megy a sírás-rívás, hogy a csúnya, gonosz vezetők miért nem csinálnak demokráciát és jólétet a népnek, pedig a demokrácia lényege pont az, hogy a nép öntudatos, nem várja a sült galambot, hogy belerepüljön a szájába, hanem felkel és szétrúgja a seggét azoknak a vezetőknek, akik önkényuralom kiépítésére használják fel a pozíciójukat.

Magyarországon is mindenki azt hiszi, hogy nyugaton azért van demokrácia, mert ott jóságos uralkodók vezetik az országokat, aki majd kedvességből demokráciát csinálnak a népüknek.

2020. máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Ezt már az ős kapitalisták is felismerték hogy ha nem fizetik meg a munkásaikat akkor nincs aki megvegye a gyáraikban előállított termékeket és akkor hiába termelnek a gyáraik éjjel nappal.

Viszont Magyarországon egy speciális helyzetet teremtet orbán olyan mértékben fanatizálta a sok agyatlan fidesz hívőt hogy azok akkor is éljenezik ha orbán falhoz állitja őket. Ezzel sikerült orbánnak megvalósítani a szabadrablás intézményét úgy hogy még éljenzik is a hívei, ilyen agyatlan társaság nemsok országban van.

Aki felismeri ezt a szabadrablást az kimegy külföldre, lassan ez nemzet halálhoz vezet, vagyi orbán nemhogy nemzetmentő lenne hanem sokkal inkáb nemzet gyilkos, miközben ő és bandája milliárdosá válnak. Ez a szomorú valóság. Nem marad itt csak a nyugger meg a cigány ezekkel aztán építheti orbán az illiberális demokráciáját tovább.

2020. máj. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó! Na puff,nálam meg az ellenzék hívők az agyatlanok.De legalább hozzáteszem,hogy szerintem.De a magadfajták kijelentik,hogy kik az agyatlanok.Sokat elmond rólatok ez IS
2020. máj. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

21:21! Akik elhiszik amit orbán mond azokról nekem megvan a véleményem.

Titeket úgy manipulál orbán ahogy csak akarja, ezért nálam ti agyatlanként vagytok nyilvántartva, olvasd el ezt a cikket és rájössz hogy mennyire levagytok oltva.


[link]

2020. máj. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Előzőnek már válaszolnék is. Nyisd fel a szemed! Nem ellenzéki kampányszövegről van szó. Afrikában mi van? Csili-vili gazdagság és pompa vagy mi? Nyisd fel a szemed! Ne legyél hülye! nem Orbánról van szó, ő egy kis katona, akinek parancsokat adnak. Itt az igazi hunyó Trump, Putyin, Merkel és a többi idétlen tökés, politikus, aki egyértelműen "nem a háttérhatalomnak dolgozik". Nézz körül kínában vagy indiában, éhbérért dolgoztatnak a kapitalista hatalmas világ vállalatok, szegény embereket, akik gyakorlatilag már felváltva esznek a napokat tekintve. Másodiknak igaza van. Demokrácia nincsen. Szerintem semmi különbség az között hogy te vagy más választja ki azt hogy ki használja ki a népet ahogy ő akarja, a másik meg hogy a kisebbség nem képviselheti magát, csak elhúzódni tud. Próbáljatok egy kicsit globálisan gondolkodni! Ne hagyd hogy az orrodnál fogva, csukott szemmel vezessenek! Orbán és a többi vezető is pont ugyan úgy diktátor, kivéve talán Svájc, Ausztria, Skandinávia, Kanada, meg az ilyen békésebbekben. A világ legtöbb pontján diktatúra kiépítése folyik. Nem csak az a diktatúra, ahol lelőnek ha nem tiszteled a "bölcs" vezetőt, hanem az is ahol azzal átmossák az agyad, hogy ő a "bölcs" vezető. Illiberalizmusnak nincs helye sehol, illiberalizmus=autoritarianizmus! Csakhogy, aki nem ilyen békés országba megy mind amiket írtam, az ugyan ezt tapasztalja máshol. VAGY!!! Ha, pl. az Egyesült Államokba megy pl., (ott is vannak nyomorgó részek), de ha nem tapasztalja, mert olyan helyre megy, akkor pedig nem az országukban megy a kizsákmányolás, hanem külföldön. Az amcsik éppen arabokat bombáztak le olajért. VAGY, ha megnézed az amcsi és más imperialista, birodalom nevéhez köthető cégek, ugyanúgy szegényebb országokat, szegényítenek méginkább a kizsákmányolással. Most le, lehet komcsizni, meg nácizni, de attól még ez így van! 21. században is működik a diktatúra, csak most sokkal erősebb, tudatalatibb, globálisabb és részben digitális is/lesz is.
2020. máj. 10. 21:31
 7/19 A kérdező kommentje:
A helyesírásért elnézést, mert sötétben, nem túl egyszerű gépelni...
2020. máj. 10. 21:32
 8/19 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező! szóra sem érdemes az amit írtál. Ennyi.

Engem Magyarország sorsa aggaszt.

2020. máj. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
Azt meg hogy ki a hülye kettőn közül talán neked egy önvizsgálat keretei között kellene kiderítened.
2020. máj. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ugyan már... Egy diktatúra mindenkit megbilincsel aki nem cselekszik. Az ugye aggaszt hogy brutális felmelegedés van és hogy járványok sora tör ki, vagy megtervezve vagy a tőkések pont le@rom stílusa miatt? Nekik van pénzük, nekik van hatalmuk és nekik van mindenük, amivel tudnának adakozni ellene, de nem teszik. Úr, Isten! Ennyire érzékeny embert sem láttam még életemben... Az hogy: "Ne legyél hülye!", annyit takar hogy ne dőlj be valami marhaságnak. Ennyi! Felséges színed senki nem hülyézte le...
2020. máj. 10. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!