Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugat-Európában most üt...

Nyugat-Európában most üt vissza,hogy az alacsony presztízsű munkákat szegény bevándorlókra építették?

Figyelt kérdés

[link]


Nem csak Nagy Britanniában, hanem kvázi egész Nyugat-Európában az a helyzet,hogy az alacsony presztízsű munkákat bevándorlókra építették.

Az ilyen mezőgazdasági munkák, gyártósori munkák, takarítás, kukás, ilyesmiket egy echte nyugati nem végez el.

Az ezeknél pár fokkal jobb és tisztább vendéglátásban, turizmusban sem dolgoznak.Maximum tulajként, szállodaigazgatóként, f&b menedzserként vagy hasonló jobb munkakörökben.


Ez, most üt vissza.

Illetve, a mezőgazdaságban jó megállt az automatizáció.Mivel a bevándorlók olcsóbban, mint új technológiát fejleszteni.



2020. máj. 22. 17:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ez a cikk jobban passzol:

[link]

2020. máj. 22. 17:57
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt minden alja munkát a magyarokkal végeztetnek aztán itt is rárohad a parasztokra a termény mert ma már senki nem akar napi 14-16 órákat dolgozni feketén 450-es órabérért.
2020. máj. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Bizony, hogy budos a munka a nyugatiaknak :) ... es most nem tud menni a csorobb kulfoldi, hogy elvegezze az aljamunkat. Cumi van rendesen.
2020. máj. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetemista vagyok, már 3 éve kijárok dolgozni Angliába nyári munkára a mezőgazdaságba. Tavaly 8 hét munkával kerestem 1,6 millió forintot, amiből a költségek (repjegy, kaja, szállás) levonása után hazahoztam Magyarországra 1,3 milliót. 6 napon 12 órában kellett dolgozni és átszámítva nettó 3000 forintos órabérünk volt.


25/F

2020. máj. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ahogy vége lesz ennek minden visszaáll

Amúgy az előzőnek igaza van az órabérben,a legtöbb helyen 2500-3000-es órabérért dolgoztam

Az más kérdés,hogy nyílván minden drágább is főleg kaja de azokat minimálisra vettem,dolgozni mentem ki nem lazacot enni :D

2020. máj. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem hogy úgy van ahogy #4 írta.

Most akkor csak az a kérdésem, hogy az a rengeteg illegális migráns akit a németek az elmúlt években beengedtek magukhoz, akik ott vannak százezerszám a franciáknál és mindenhol nyugaton, azokkal mi van? Ha hiányzik ember a mezőgazdasági munkákból és ilyen jól fizet - miért nem őket dolgoztatják?

2020. máj. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozni? Azt nem, ameddig bőséges "szegény migránsoknak" van segély!
2020. máj. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Alex Fly ***** válasza:
10%
@6: és mégis hogyan dolgoztassák azokat, akiknek a kilétéről ninca tudomásuk?
2020. máj. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 Ja, hogy most már láthatatlanok is lettek? Érdekes hivatalok lehetnek a németeknél, ha nem vesznek észre több százezer embert akiknek fizetik a segélyt, a lakhatást, az utazást, a nyelvtanulást és akiknek folyik az eljárásuk, meg akik közül sok ezret már papíron kiutasítottak csak éppen nem tudnak kirakni.

Ez új, hogy a kilétükről nincs tudomásuk.

De akkor mire is költenek el annyi rengeteg pénzt? Kiket akarnak kötelező kvótával szétosztani? Kiknek adják a migránskártyákat?

2020. máj. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Alex Fly ***** válasza:

@8: kevered a szezont a fazonnal. Akik a hatóság tudtával és engedélyével tartózkodnak egy adott államban, azok legálisan vannak ott. Az illegális bevándorló a hatóságok tudta és engedélye nélkül tartózkodik az adott helyen.

Senki nem ad nekik segélyt, lakást, minkát, stb., hiszen gondosan elkerülnek minden olyan helyzetet, amelyben fény derülne a létezésükre.

Mi ebben olyan bonyolult?

2020. máj. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!