Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Észak-Koreában miért dolgoznak...

Észak-Koreában miért dolgoznak külföldiek is?Miért éri meg nekik?

Figyelt kérdés
2020. máj. 23. 04:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában segélyszervezetek keretein belül dolgoznak ott.
2020. máj. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Nincs olyan sok külföldi.

Segélyszervezetek sem nagyon.


A legtöbb külföldi, ahogyan jómagam is, olyan dologhoz ért, ami az állam szerint hasznos.

Több külföldi is azért dolgozik itt, mert van egyfajta (mások szerint bizarr/fura) érdeklődésük az ország iránt. Van aki tudatosan választotta az országot, "el akart tűnni".


Vannak olyanok is, mint én, aki egyszerűen alapból kedvelte az országot és rendszerét, és szerencsés véletlenek folytán jutott ide.


Én angolt és háztartástant tanítok, osztályfőnök vagyok, valamint egyetemi előadó.


Arra, hogy miért éri meg...

Másoknál nem tudom. Nekem azért, mert szeretem az országot és az életmódot. Mivel az egyik legmagasabb kapcsolattal rendelkezem, ezért óriási szabadságom van (mint látjátok internettel, illetve van autóm, lakásom), bármikor bárhova mehetek az országban (persze kell kérnem engedélyt, de még soha nem tagadták meg), óriási a fizetésem, és sokkal de sokkal boldogabb vagyok, mint otthon Magyarországon lehetnék. Főleg úgy, hogy csak egy érettségim volt/van hivatalosan. (Több nyelvet is beszélek anyanyelvi szinten, a tanulmányaim is végig kimagaslóak voltak Magyarországon, de mivel angoltanár szerettem volna lenni, inkább külföldben gondolkoztam, mert egyértelmű volt már akkor régebben is, hogy a magyar határon belül a tanári diploma és fizetés konkrétan légypiszok)


K. N.

2020. máj. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2-es

Milyen nyelveken beszélsz?

Amúgy az utolsó dologgal egyet tudok érteni

Én őrködéssel 3x annyit keresek mint a tanár ismerőseim

Magyarországon a tanári messze az egyik ha nem a legalulfizetettebb szakma

2020. máj. 23. 16:13
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

#3 (Kérdező):


A magyar értelemszerűen az anyanyelvem.

Az angolom szintén anyanyelvi (egyik nagyszülő, aki velünk élt, így folyamatos volt az angol kommunikáció születésemtől kezdve).

Erős felsőfokon, majdnem anyanyelvien beszélem majdnem mindegyik Kelet- és Dél-Kelet-ázsiai nyelvet, mint kínai(alap mandarin), tajvani (guoyu mandarin), kantoni, vietnámi, thai, japán, mindkét Koreai, lao, maláj, filipino (a tagaloggal is rendben vagyok), burmai, indonéz, khmer.


K. N.

2020. máj. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Hogy tetszhet valakinek egy elnyomó,undorító diktatúra? És 15 nyelven beszélsz, na persze..
2020. máj. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2 válaszoló te Észak Koreában laksz kérdezhetk tőled? Érdekel az ország engemet. Válaszodat előre is köszönöm.
2020. aug. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Alex Fly ***** válasza:
100%
Gondolom fizetésért. Mint minden más helyen is.
2020. dec. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Néhány éve itt jártak, tenyérnyi Kim képet viseltek és csak egyik beszélhetett. Bár szakmai kérdésekről volt szó, az idősebb beszélő valami pártfunkcionárius lehetett. Álmomban ne jöjjön elő, amikor az egyik belopakodott a terembe és a sarokban a számítógépet nézegette. Be volt kapcsolva. Aztán villámgyorsan eltűnt. Az idősebb bejött, de addigra kikapcsoltuk a gépet.
2021. febr. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Fsms ***** válasza:
0%
K.N. Egy kicsit beteges. Nekem a Kádár korszak is sok volt, pedig az nem volt összemérhető észak Koreával persze ízlések és pofonok... valahogy azzal nehéz azonosulni, h az átlagember éhezik, etc..
2021. márc. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ötvenes években volt itt olyan rendszer, mint ott most. Na jó, nem egészen olyan, de hasonló. Kádár a 60-as évek közepétől fokozatosan megváltozott, a 80-as években már egészen elviselhető volt. De addigra az emberek már az ünnepségeken is (ahol lejátszoták az Auróra lövését, nagy dobolással), már csak nevettek, a május 1-re kitett vezetők arcképeire csak legyintettek. Mindenki érezte, hogy valami megváltozik. NEM változott semmi!
2021. márc. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!