Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az nem diktatúra, amit az EU...

Az nem diktatúra, amit az EU csinál?

Figyelt kérdés

Aki nem úgy táncol ahogy Brüsszel/Strasbourg fütyül, azt büntetni így meg úgy stb?


Nem pont ezt hívják elnyomásnak?


2020. máj. 29. 20:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
8: 6osként a kérdezőnek válaszoltam...
2020. máj. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
33%

#2 "és aki csatlakozott az euhoz annak az országnak el kellett fogadnia ezeket a feltételeket és betartani a szabályokat"

NEM! Ezerszer elmondtuk már, hogy NEM! Semmi olyat nem fogadunk el a csatlakozáskor ami ezt jelentené.

A Lisszaboni szerződés alap tétele, hogy az EU a szuverén tagállamok szuverenitását védi és tiszteletben tartja, a szubszidiaritás elve szerint történnek a döntések, vagyis csak olyan esetekben történik uniós szintem döntés amikor nem alkalmasabb a tagállam vagy a régió, megye, város stb. meghozni azt a döntést. A szerződésünk alapja, hogy az EU védi és tiszteletben tartja a tagállamok területi integritását, egységét, hogy a tagállamok joga a területüket védeni és a saját törvényeiket meghozni.

Az EU alapjaiban sérti meg az utóbbi években azt a szerződést amin az egész unó léte nyugszik.

2020. máj. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%

"Nem. Nem kötelező ugyanis az EUhoz tartozni, viszont aki csatlakozik egy társasághoz, és vállalja, hogy betartja a szabályokat és a döntéseket, azoknak illik be is tartani ezeket, vagy kilépni."


Papírforma szerint így kéne lennie, viszont az EU rengetegszer rúgja fel a saját szabályait. Nézz utána angol nyelvű lapokban sok mindent találsz erről

2020. máj. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
25%
Már több politikai elemző is beszélt arról, hogy az EU önkényesen módosítgatja a saját szabályait, szigorúan ideológiai irányvonalon (globalizmus, multikulti, baloldaliság, liberalizmus). Utána szankciókat helyez kilátásba ha ez valakinek nem tetszik. Kell ez nekünk?
2020. máj. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
48%

#14 Nem, nem kell.

De mindaddig amíg van remény még arra, hogy le legyen váltva a mostani véleménydiktátor brüsszeli elit olyanokra akik hajlandóak visszatérni a valódi és eredeti EU-s szerződéshez, az abban megszabott jogkörökhöz - addig nem a kilépést kell erőltetni.

Mert még van rá esély.

A kérdés az, hogy sikerül-e és ha sikerül, akkor akarunk-e olyan országokkal egy szabad, határok nélküli övezetbe tartozni, akiknél olyan közbiztonság lesz, mint amilyet manapság a nyugati nagyobb városokban már egyre jobban látni. Mert a pénz nem minden és az országnak nem csak azt kell megvalósítania, hogy szabadon utazhasson, üzletelhessen akinek sok pénze van hozzá - hanem azt is hogy a legegyszerűbb emberek is nyugalomban élhessenek.

2020. máj. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#15

Ennyire ne légy optimista. Európa nem a pacifizmus felé kezd eltolódni bűncselekmények terén, másrészt az EU már nem lesz olyan, mint amilyennek az alapításkor megálmodták.

2020. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!