Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban hová tűnt a fékek...

Az USA-ban hová tűnt a fékek és ellensúlyok rendszere?

Figyelt kérdés

[link]

Ez már a második eset hogy Trump gyakorlatilag nemzet- és emberiségellenes döntést hoz, miután korábban a klímaegyezményből lépett ki, ami egyértelműen emberiség elleni bűncselekmény volt.

Az egyfelől világos, hogy Trump jó eséllyel érzi a vesztét, hogy ha még az impeachment valami okból nem is ment végbe (ami szintén érthetetlen hiszen hivatalosan bizonyították hogy hazaárulást követett el), akkor is bukni fog jó eséllyel novemberben, így (jó kártékony populistához híven) megpróbál annyi kárt csinálni az országában és a világban amennyit lehet mielőtt megfosztják a hatalmától.

DE.

Az alkotmány, a szenátus, a bíróság stb. ezt miért hagyja? Legjobb tudomásom szerint az USA-ban (pl. Magyarországgal ellentétben) létezik, vagy legalábbis létezett eddig a fékek és ellensúlyok rendszere, azaz az elnök nem tehetett meg bármit egymaga. Most meg sorozatosan hoz ilyen döntéseket, és ezek úgy néz ki érvényesek is. Ez hogy lehetséges? A valaha volt legnagyobb klímaválság idején pl. miért hagyták hogy ez a kretén kiléptesse az USA-t a klímaegyezményből, ezzel kvázi nyílt utat engedve a mértéktelen környezetszennyezésnek, csakazértis mert most kellene mindennél jobban visszavenni belőle? Ez az ember veszélyes nem csak a saját országára de az egész emberiségre, és pont most már hirtelen bármit megtehet? Ez nekem új, ez mióta van így is miért? Mi történt amiről én nem tudok?



2020. máj. 30. 18:25
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

"Persze, ellehetsz a kis véleménybuborékodban, ismételgetheted, hogy nyerni fog, de ennek napról napra kisebb az esélye."


2016-ban még jelentett egzisztenciális kockázatot annak beismerése, hogy az ember Trump-szimpatizáns és mégsem működött a statisztikátok a hatalmas látencia miatt. mára sikerült elérni, hogy azt jelentsen, de ti mégis erre építetek.

meglátjuk, hogy ki van véleménybuborékban...

2020. jún. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

17:23: az ilyen "zseniális" húzások is kifejezetten Trumpnak kedveznek, ugye? :DDDD

[link]

Nincs itt már semmiféle látencia. Ennek a kreténnek az elfogadottsága a csúcsok csúcsán, a koronavírus járvány elején volt 46 százalékkal. Ezt sikerült mára 40-re faragni, míg az elutasítottságát 56 %-ra feltornázni, mindezt négy és fél hónappal a választások előtt. Ez a rakás szerencsétlenség alkalmatlannak bizonyult mind a járvány (jelenleg rekordgyorsan terjed), mind a tüntetések kezelésére.

De csak hajrá! A "csendes többség", mint tudjuk, vele van!

Muhaha.

2020. jún. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Obamacare? :D

erre alapozol? és én vagyok véleménybuborékban? :D

[link]

[link]

[link]

[link]

2020. jún. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, nem sikerült végigolvasnod az egész válaszom. Az Obamacare csak a hab a tortán. :)
2020. jún. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

de végigolvastam.


pont ugyanazt csinálod, mint a teljes magyar baloldali sajtó.

fogod a statisztikát, ami már 4 éve sem működött, bedobsz néhány megalapozatlan kijelentést pl. rosszul kezelte a járványt, tüntetések kezelése, ami csak azt mutatja, hogy fogalmatok sincs az amerikai közigazgatási rendszer működéséről, aztán bedobtok valamit, aminek köze sincs mindehhez, de látszólag alátámasztja az érveitek.


de persze tudom, én vagyok véleménybubiban. :D

2020. jún. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
11:58: szegénykém... Oké. Igazad van. De hogy el leszel majd kenődve novemberben!
2020. jún. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
11:58: de annyit még csendben megkérdeznék: ha ez a lángelme olyan jól kezeli a járványt, hogyhogy a napokban minden korábbi rekordot megdöntött az új esetek száma? 40 ezer fölött sorozatban? Miközben a tulsai szánalmas lebőgésén arról makogott megoldás gyanánt, hogy kevesebb tesztet kell csinálni, akkor kevesebb lesz az esetek száma is? Mi lenne nálad az, ha rosszul kezelné a helyzetet? Személyesen terítené a vírust egy flakonból az utcán?
2020. jún. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

14:41 Nem velem vitatkoztál de mondd nincs neked jobb dolgod?

"hogyhogy a napokban minden korábbi rekordot megdöntött az új esetek száma?"

Nem tudom hogy észrevetted e de már több hete nem tud a sok birka megülni a valagán egy szadista rendőr ügye miatt (akit mások korábbi panaszai ellenére egy demokrata állam demokrata vezetésű városának rendőri állománya foglalkoztatott). Várható volt.


"a tulsai szánalmas lebőgésén"

Amit 12 millióan néztek online. Ha viszont teltház lett volna azt szajkóznád (meg a média is) hogy "a Trump-szavazókat nem érdekli a vírusveszély!!!".

Inkább lépjél már tovább, megsúgom más kérdések is vannak a GyK-n.

2020. jún. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

"...ha ez a lángelme olyan jól kezeli a járványt, hogyhogy a napokban minden korábbi rekordot megdöntött az új esetek száma? 40 ezer fölött sorozatban?"


melyik politikai oldal áll ki teljes mellszélességgel a tömeges tüntetések mellett járvány idején? melyik politikai oldal hangoztatja, hogy tüntetések nem jelentenek járványügyi kockázatot?

mit kellene csinálnia szerinted? betiltani őket? azt hiszed, hogy van hozzá joga?


persze majd előbb utóbb megunja, elrendeli a szükségállapotot és beküldi a nemzeti gárdát, aztán meg majd jöttök, hogy diktatúra...


"a tulsai szánalmas lebőgésén"


ja. 4 millió online néző és 8 millió nézővel a FOX-on keresztül. ja, erről már nem írtak neked a lapok. nézzél már utána, hogy a demokrata előválasztásoknak milyen nézőszáma volt, vagy csak simán annak, hogy CNN és az MSNBC milyen nézőszámokat szokott produkálni. (ha már ott vagy, akkor FOX NEWS-t is, nagy lészen a te elképedésed)

2020. jún. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Vergődjetek csak! :D

Ajánlom tanulmányozásra az alábbi kis ábrát, különösen a jobboldali szélét:

[link]

2020. jún. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!