Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek Winston...

Mi a véleményetek Winston Churchillről és Franklin D. Rooseveltről? Szerintem undorító gyilkosok és háborús, népellenes bűnösök voltak!

Figyelt kérdés

Nekik is köszönhetjük Trianont és ez mellett még rengeteg undorító dolgot tettek. Pl. Roosevelt, a Hirosima-Nagaszaki bombát, ami háborús bűn, ami szerintem az egyik legundorítóbb tett a Földön és még ez mellett nagyon "érzelmesen" elbánt a vietnámiakkal és rengeteg népet taszított nyomorba és rengeteg népen kavarta fel a vizet, úgy hogy sokak életébe került. Winston Churchill, pedig egy romlott, senki a szememben. Kezdve a legelején, az ír húsvéti felkeléssel, ami nem is robbant volna ki, ha lett volna egy kis függetlenségük és legalább nem bántak volna el velük embertelenül. Megalapította a Black and Tans-et, amin nincs mit szépíteni, egy állami terrorszervezet volt az írekkel szemben (igen még a civilekkel szemben is, sőt a nők és a gyerekekkel szemben is). Rendszeres tartottak razziát és minden nyílt megjelenésüket leverték az íreknek (legyen az akár olyan, aminek köze nincs a politikához), tömegrendezvényeken őttek a tömegbe, ahol nem is volt senki, aki bármennyire is veszélyes lett volna a koronára. Azért is megkínoztak valakit mert írül beszélt, vagy akár nyilvánsan, elég brutálisan is ki is végezhettek volna. Churchill véleménye pedig az volt róluk, hogy arogáns és tiszteletre méltó tisztek. Hasonló eljárásaik voltak nekik, mint az ISIS-nek. Egyébként ezt a royalista bandát is maga Churchill hozta létre. Később, nem állt tőlük távol a kínvallatás sem, és nem, nem az a csökötetős izé, hanem sokkal keményebbek, amik örök nyomot hagytak az áldozatokon és vagy így, vagy úgy de meghaltál. Churchill alapította meg és nem is zárkózott el tőlük, sőt támogatta is őket. Ez népellenes bűn.



Kenyában ő felel a vészkorszakért, amit gyarmatügyi miniszterként és később állam"férfi"ként okozott. Az egész szinte ugyanolyan volt, mint a gulágok. Kitört a forradalom (nyilván nem ok nélkül) Kenyában és amikor csillapodtak egy kicsit az indulatok, mindenkire ráfogták hogy mau mozgalmár és hogy a koronára veszélyes. De még akkor is ha a legryalistább ember volt, akár teljesen ok nélkül, úgy is hogy senkije nem volt tag. Nőkre is és gyerekekre is. Aztán létrehozott koncentrációs és munkatáborokat ezen embereknek, de amikor azok már betelltek, akkor mégkegyetlenebb kínvallató és haláltáborokat hozott létre és szinte csak a feketék vagy asszimilálódott fehérek kerültek oda, vagyis kimondhatjuk hogy faji megkülönböztetés volt. Kimathi (a forradalom vezetője) halála után, már kevésbé volt ez.



Ez mellett még hasonló eljárást alkalmazott, az imperialista eljárásaival meghódított Rodéziában és más afrikai gyarmatin ahol az őslakosokkal, hasonlóan antihumánus vallatásokat és bűntetéseket (a semmiért) alkalmazott. És a pein-plein (bocsi, nem tudom hogy kell írni) táborok, eléggé megmaradtak az afrikai emberekben, azon felül, hogy minden megélhetésük odaveszett nekik az igencsak egyedi eljárások végett.



A bengáli éhinségért is ő hibáztatható, kismillió ember éhezett miatta Indiában, Pakisztánban, Bangladesben, Burmában és még ki tudja hol nem, és egyre erősebb elnyomást helyezett ezekre a területekre. Gyakorlatilag elegendő élelmet sem biztosított nekik. "Utálom az indiaiakat! Állatias népség, állatias vallással." Winston Churchill egyik beszédéből.



Irakban, arab és kurd falvakon és városokon fegyvereket és harci gázokat tesztelt, csupán mert: "Támogatom a mérges gázok használatát, a nem civilizált törzsek ellen." Churchill. A civil embereken tette mind ezt, ami szerintem megbocsájthatatlan és rendszeresen, veretett le arab és kurd felkeléseket, hááááát nem a leghumánusabban.



Az egyiptomiakkal ugyancsak hasonlóképpen bánt Churchill, ugyanis többször is tett kifogásolható kijelentéseket és cselekedeteket, amik nem éppen azt bizonyítják, hogy olyan béke lett volna ott. Állandó volt szinte a terror, már a civilek otthon sem érzehették biztonságban magukat.



Palesztinával kapcsolatban szintén nem túl jól tetszeleg, ugyanis elég furcsa ötletei voltak, azzal kapcsolatban, hogy hogy távolítsák el az arabokat palesztinából és hogy zsidósítsák el azt a területet, pl. erőszakos kitelepítést kezdeményezett és többször is javasolta és tett is lépéseket az felé hogy aki nem megy, azt öljék is meg, rengetegen estek ennek szintúgy áldozatul. Ő ezért Izrael Államtól, a Cionizmus védelmezője díjat kapta, ami elég bizar lehet, a békés Izraellel kapcsolatban, ahol a "csúnya gonosz palesztinok akcióznak".



Talán az egyik legnagyobb bűnük, amiben mind kettejüknek benne volt a kezük, azok a 2. vh-s háborús bűneik voltak. Mind a kettőnek van legalább egy tucat balőlük. De talán a legemlékezetesebbek, H.-N. után, azok az olaszok elleni háborús bűnök, valamint a drezdai, hamburgi és még több hatalmas bombázás a német civil lakosság ellen, ahol a legtöbben kínok között haltak meg ártatlanul, ami nem csak erkölcsö bűn, hanem mellette még háborús és népellenes bűnök is. Jó viszonyt ápolt és a kedvencének tartotta Churchill, Arthur Harrist, akit hívhatnánk drezdai mészárosnak, vagy éppen angol Himlernek vagy Berijának. Rengeteg civil és válogatás nélküli ember esett ezeknek a bombázásoknak. A halottak kupacokban és kisebb dombokban hevertek az utcákon és a tűzvész végéig tűzvihar tombolt az utcákon, amelyeket az űrből is lehetett volna látni, fizikusok szerint. Ezek után még többször is bombázták a kiérkező vöröskereszteseket vagy fehér zászlósokat.



Churchillnek is benne volt még az indokínai kérdésben a keze, jó mélyen. Valamint még akkor nem beszéltünk a szovjetek és kínaiak ellen elkövetett bűnökről, később amikor már Hitlerék nem voltak nekik útban. Vagy még a budai kitörésről sem, ahol bármennyire is tagadják, az ő zászaljuk alatt is jelen voltak és még megannyi dologról.



Szerintem ezek kemény bűnök amiket én soha nem bocsájtok meg és mindig is a szememben utolsó, piszokláda gazemberek lesznek. Szerintem megbocsájthatalan amit elkövettek és szerintem simán lóghattak volna ők is, ha már ki kellett végezni, az egyszerű német katonákat, akiket akaratuk ellenére besoroztak, vagy a civileknek, akiknek aztán pláne semmi bűnük nem volt. :-( Tisztelet minden áldozatnak és gyászolom a hazám. :-(



2020. jún. 3. 22:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
29%
Ha már valakit kritizálsz valami miatt, akkor előbb jó lenne utána járnod, hogy élt-e még amikor az megtörtént.
2020. jún. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
28%
Csatlakozom az elsőhöz azzal a kiegészítéssel, sem Hitlert, sem Sztálint nem übereli egyikük sem. Roosevelt-nek egyedül azt tudnám felróni, nem nézte meg magának alaposabban a grúz diktátort, totál félreismerte.
2020. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
34%

"Nekik is köszönhetjük Trianont "



Na végre valami új elmélet a 100. évfordulóra. Remélem ez nem fog benned maradni.

2020. jún. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, javasolnék egy történelem könyvet olvasni...

pl: az atombombák bevetése Trumann bűne, nem FDR-é... Sem FDR-tel, sem Churchillal kapcsolatban nem osztom a véleményed, szimplán 2 relatív sikeres politikus. Trumant viszont szerintem is fel kellett volna lógatni Nürnbergben... Akkor már sokkal inkább tömeggyilkos szerintem a Reagan utáni "demokrácia-exportőr" banda.

2020. jún. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 LazyJones ***** válasza:
58%
Meglehet mindegyikről a véleményed, jogod van hozzá. Nekem is megvan a véleményem rólad, miszerint egy tanulatlan hólyag vagy, aki csak fröcsögni tud tudás nélkül, de ehhez meg nekem van jogom.
2020. jún. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
40%
Igen, azok voltak, de mivel a győztes oldalon álltak, nem vonták őket felelősségre semmiért.
2020. jún. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
68%

#6

Ha egyetértesz mindazzal, amit a kérdező idehányt, akkor nagyon erősen javaslom egy tankönyv átlapozását.

2020. jún. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
62%
#7 Nem olvastam végig, de már csak amiatt is háborús bűnösök, amit a 2. világháború során elkövettek.
2020. jún. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
41%

#8

Akkor ezen az alapon tömérdek személyt a vádlottak padjára citálhatnál, akiknek a háborúja kapcsán valaha is civilek pusztultak el. Durva lépésekre került sor, de máshogy nem lehetett volna legyűrni totalitárius rendszereket.

2020. jún. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 A kérdező kommentje:
Utálom azokat akik szerint tiszteletreméltó emberek voltak! Gyűlölöm! Kérdezd meg a drezdai túlélőket és az idősebb íreket, ha nekem nem hiszel. Ennyi bűn után!!!!!!!!?????????? Nem akarsz valakit felelősségre vonni????!!! Hát akkor te sem vagy több ezeknél. Miért mit tudsz pl. Mussolini számlájára írni, azon kívül hogy: "Csúnya gonosz diktátor volt." Amit a konzervagyúak és a neolibek mondanak.
2020. jún. 4. 09:44
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!