Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban megszűnt a rasszizmus?

Az USA-ban megszűnt a rasszizmus?

Figyelt kérdés
Láttam videókat, amikben fehérek térdelnek feketék előtt, illetve mindenki kirakta a fekete négyzetet Instagramon vagy Facebookon.
2020. jún. 4. 09:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
De akkor is maradnak ázsiaiak, illetve latin-amerikaiak. Ők nincsenek elnyomva, diszkriminálva?
2020. jún. 4. 09:45
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Azt azok rakták ki, akik a rasszizmus ellen vannak..De bár eltűnne. Én Németországban élek, itt viszonylag eltűnt..Jó látni, hogy az emberek békésen elvannak egymás mellet, legyen az fehér, vagy fekete bőrű..
2020. jún. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
és a törökökkel mi a helyzet? Ők beilleszkedtek?
2020. jún. 4. 10:01
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Amerika egy olyan hely, ahol nincs őslakos már. Négerek, fehérek, ázsiaiak, latinók, olaszok stb... tele van bevándorlókkal, ami már 100-200 éve is problémákat szült. NE felejtsük el, hogy amerikában:

Etnikai megoszlás: fehér – 80%, afro-amerikai – 13%. Tehát 42 millió afro van kb. a 325 milliós országban.

Rasszizmus mindig is volt és lesz is, a mexikóiakra vendégmunkásként meg bejárónőként tekintenek, a négerekre meg úgy, mint nálunk a cigányságra.

Akik térdelnek, azok a szolidaritásukat mutatják ki. Viszont a mostani bullshit teljesen szélsőséges, ugyanis rengeteg cikkben leírják, hogy a rendőri túlkapások-lövöldözések a fehéreket ugyanúgy, sőt jobban érintik, mint az afrokat. Mindig is lesznek túlkapások, egy olyan országban, ahol bárkinél fegyver lehet. Ez teljesen átírja a szabályokat....Ajánlom ezt a cikket:


[link]

2020. jún. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

80% fehér? Ez hogy jött ki? Beleszámoltad a latin-amerikaiakat is?


Wikipedia és a Census Bureau szerint a lakosságnak kb. a 60%-a fehér, 18% latin-amerikai (akik nagyrészt meszticek, mulattok), 13%-a afro, 3% keverék, 5% ázsiai és 1% őslakos.

2020. jún. 4. 10:07
 6/12 anonim ***** válasza:

Sima wiki-n megtalálod az adatokat:

Etnikai megoszlás: fehér – 80%, afro-amerikai – 13%, ázsiai – 4,5%, őslakos (indián, eszkimó, aleut) – 1%, kettő vagy több etnikumhoz tartozó – 1,5%, spanyol anyanyelvű (csikánó) – 15,2%, cigány – 0,4%."

2020. jún. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Áááh közben megnéztem és igen, az angol wiki szerint: Whites (including Hispanics) 77% így már értem :) Whites, non-hispanic 60.6%
2020. jún. 4. 10:23
 8/12 anonim ***** válasza:

#2: „...Én Németországban élek, itt viszonylag eltűnt..”


Ezt örömmel hallom, most már csak azt kellene elérni hogy zsidóként is nyugodtan lehessen utcán sétálni a német nagyvárosok külső részein.

2020. jún. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8: tán nem kellett volna azt a rengeteg "antiszemitát" importálni a rövid távú anyagi haszon reményében
2020. jún. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha megszűnt volna, nem vadásznának fehérekre az utcákon
2020. jún. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!