Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Derek Chauvin vajon meddig...

Derek Chauvin vajon meddig fogja bírni a börtönben?

Figyelt kérdés
[link]
2020. jún. 5. 15:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

[link]

Ebben a börtönben csak egy gyilkosság történt 40 év alatt, pedig több rendőr is került már ide. Meglehetősen biztonságos. Valószínűleg csak addig tartják ebben a börtönben, amíg tart a tárgyalás. Aztán háziőrizetbe fogják helyezni, hogy megvédjék a csőcseléktől, mert csak gondatlanságból elkövetett emberölés a vád. Akár bűnösnek tartják, akár nem, ezért nem kap nagy büntetést.

2020. jún. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy el fogják ítélni
2020. jún. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Dehogynem, ezt akarja a nép.

Ha meg nem ítélik el, akkor valaki úgyis megtalálja

2020. jún. 5. 18:12
 4/16 anonim ***** válasza:
32%
Senkit nem érdekel, hogy mit akar a nép, gondatlanság miatt nem fogják halálra ítélni.
2020. jún. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Reméljük hogy felmentik, baleset volt. Elkapott egy visszaeső bűnözőt (igen, G.Floyd az volt), valószínűleg jó rendőr csak pechje volt...
2020. jún. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Gyilkosság volt, elítélik. Megérdemelné a halálbüntetést
2020. jún. 5. 21:23
 7/16 Andizsuzsi ***** válasza:
26%

"mert csak gondatlanságból elkövetett emberölés a vád"


Már nem. A boncolás eredménye képpen másodfokúra vált a vád. Nehéz is lenne balesetnek minősíteni azt, ha valaki a másik nyakán térdel 9 percig. Semmi nem indokolta, nem állt ellen, együttműködő volt.

Miért is nem érdemel büntetést? Mitől különbözik azoktól, akik közé zárták? Mert ő nem anyagi haszonszerzésből ölt, hanem mert úgy gondolta, hogy bármit megtehet?

2020. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Az anyagot (diszpécser átiratot, felvételt, hivatalos beszámolókat stb) érdemes lenne megnézned, ahogy megmutatják, hogy távozik az üzletből, nem működik együtt az eladóval, nem száll ki a kocsiból önállóan, úgy kell őt kirángatni, aztán megállás nélkül óbégat, majd szándékosan a földre veti magát. Még mielőtt kijelented, hogy nem állt ellen.


Second-degree unintentional murder, hivatalosan. Én nem vagyok jogász, ezért biztos tévedek, ha azt mondom, hogy ez magyarban nem a szándékos, hanem gondatlanságból elkövetett emberölés megfelelője. Lehet, hogy te az vagy, ezért ki tudsz javítani, ha tévedek.

Én nem vagyok orvosszakértő, a cnn cikkéből az derült ki, hogy a boncolásból a szívinfarktust állapítottak meg, és hogy nem volt nyaki sérülés. Lehet, hogy te orvos vagy és a videóból azonnal meg tudod állapítani, hogy megfojtották, ezért javíts ki, ha értesz hozzá.

Én nem vagyok rendőr, nincs tapasztalatom azzal, hogy egy nem beszámítható és balhés bűnözőt mennyire biztonságos elengedni, ha átmenetileg abbahagyja az ellenállást. Én se tenném a mentősök kiérkezéséig, nem tudom, hogy ki az az épelméjű, aki ilyet tenne. De ha te rendőr vagy, akkor javíts ki.

Nem én vagyok az ügyeletes bíró, ezért én nem tudom megítélni, hogy büntetést érdemel-e. Tehát ha orvosjogászrendőr vagy, és te fogsz személy szerint ítéletet mondani felette, akkor igazad van.


Mindenesetre én mindenkit óvaintenék attól, hogy a bíró helyett ítélkezzen. Azért tartanak bírót, hogy ne a csőcselék foglalkozzon ezzel, mert úgyis csak elborult aggyal tudtok mérlegelni.

2020. jún. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Gyilkossággal vádolják, szóval nem tudom miről beszélsz
2020. jún. 5. 22:46
 10/16 anonim ***** válasza:
Nincs olyan magyar büntetőjogi kategória, hogy gyilkosság. Szándékos és gondatlanságóbl elkövetett emberölés van. Az én értelmezésemben a vád az utóbbihoz van közelebb. Pontos megfelelője nincs, mert a jog országonként különböző.
2020. jún. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!