Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem veszik ki a részüket...

Miért nem veszik ki a részüket az afroamerikaiak a rabszolgakereskedelem tragédiájából?

Figyelt kérdés

A feketéknek a fehér elnyomó rabszolgatartók leszármazottjaival van bajuk, azaz kollektíven bűnös mindegyik - legalábbis amerikai erkölcsirendszer szerint a kollektív bűnösség érvényes és jogos. Ezért van az, hogy le kell térdelni a ma élő fehéreknek az elnyomottak leszármazottjai előtt. Aki nem térdel le, azt jól megszégyenítik őket a médiában.


Csak az a helyzet, hogy az afroamerikaiak túlnyomó többsége fehér rabszolgatartók leszármazottjai. Jellemző volt, hogy a rabszolgatartók szexuális viszonyt folytattak a fekete nőkkel, és jellemzően gyereket is szültek nekik. A legtöbb hollywoodi "fekete" színész teljesen europid testalkattal és jellemvonásokkal rendelkezik, csak legfeljebb kicsit sötétebb bőrűek. Egy őshonos afrikaihoz alig hasonlítanak. A vezetéknevük is elárulja őket, nem csak az arcuk szerkezete. Bár erre már kezdenek rájönni, legutóbb Will Smith azért nem kapta meg a szerepet, mert "nem fekete eléggé". :D


Szóval mivel nekem és a felmenőimnek semmi köze nincs az amerikai rabszolgatartókhoz, az afroamerikaiaknak pedig nagyonis, ezért kollektíven elítélhetem őket, mert jó nyugati szokáshoz híven enyém a "moral highground"?



2020. jún. 10. 00:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
vote trump
2020. jún. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Mert rendszerint a fehérek azok, akik megörökölték a rabszolgatartásból származó jólétet.
2020. jún. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2 tehát akkor a gazdagokkal van a bajuk, nem a fehérekkel. Mármint nem tudom, hogy én személy szerint hogyan örököltem meg a jólétet.
2020. jún. 10. 00:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Gondolom az amerikai közbeszédben magától értetődő, hogy a fehérek az amerikai fehéreket jelenti, nem pedig téged.
2020. jún. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Le kell rombolni a Colosseumot ami a rabszolgaság egyik legnagyobb jelképe Európában!


#BlackLivesMatter

2020. jún. 10. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5-ös nem rossz ötlet

Mocskos rasszista rómaiak,a latin is egy rasszista nyelv

Mondjuk gimiben hálás lettem volna érte ha nincs latin

2020. jún. 10. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
2%
A feketéknek a rasszizmust fenntartó rendszerrel van bajuk, nem a fehérekkel.
2020. jún. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

Mert manapság fehérellenes rasszista diktatúra uralkodik a nyugati világban.

#whitelivesmatter

2020. jún. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A rabszolgakereskedelem történetének legagyonhallgatottabb része az hogy a rabszolgákat többségében nem is a fehérek vadászták össze Nyugat-Afrikában, hanem a helyi törzsfőnökök, kiskirályok, akik folyamatosan háboruztak egymással és utána hatalmasakat üzleteltek a fehérekkel.

Szóval ha itt még valaki tartozik bocsánatkéréssel, akkor azok az afroafrikaiak az afroamerikaiaktól :-)

2020. jún. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

"A feketéknek a rasszizmust fenntartó rendszerrel van bajuk, nem a fehérekkel."


Akkor miért nem Líbiába mennek? Ott jelenleg is működik ez.

2020. jún. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!