Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » USA déli államai milyenek?

USA déli államai milyenek?

Figyelt kérdés
Új-Mexikó és Texas főleg
2020. jún. 13. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
A szabadelvűeknek és a feministáknak nem javaslom, amúgy egész jó kis államok ezek: őket még kevésbé fertőzte meg a globalizáció és az ész nélküli ultraliberalizmus. :)
2020. jún. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1-es esetleg voltál is ezekben rövidebb vagy hosszabb távon vagy csak a politikájukra érted?
2020. jún. 13. 21:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem jártam még az USA-ban, de nagyjából képben vagyok az ottani viszonyokkal.
2020. jún. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam déli államban dolgozni. Nagyon vallásosak de inkább csak ilyen magamutogató módon. Valahogy ott az a szociálisan elfogadott, aztán ezért mindenki azt mondja, hogy vallásos, de szerintem a többség nem hisz igazán. Nagyon udvariasak és barátságosak, de idegesítően. Ha európában elrontja a fodrász a hajad, akkor senki nem szól semmit. Kint tuti meg fogják jegyezni, hogy milyen jó. (Akkor is, ha a felmosórongy is szebb nálad)


Nagyon szerethető emberek, de tény, hogy iszonyatosan tanulatlanok. Fogalmuk sem volt, hogy nálunk is van mozi, mikró, kb azon sem lepődtek volna meg ha benyögöm, hogy lovon járunk. A déli államokban romokban van a közoktatás, ami meg is látszik. Voltam New Yorkban is és hát egész más élmény.


Az életszínvonal délen nem valami jó. Az amerikai álom nem az átlag alabamai alkalmazott valósága. A pénz soknak hangzik magyar szemmel amit keresnek, de akkor még nincs egészségbiztosításuk, autó nélkül lehetetlen bárhova is eljutni, nincs törvényileg garantált fizetett szabadság, nincs szülési szabadság és a munkaidő sincs maximalizálva. Nem ritka, hogy életvitelszerűen több, mont 50 órát dolgoznak egy héten, ez ott egy kicsit státuszszimbólum. Hülyén hangzik, de menő kidolgozni a beled, vagy legalábbis elhitetni magadról. A tandíjak az egekben és az is tény, hogy rohadt meleg van. Texasban nyáron simán több mint 40 fok van.


Aki szerint jó hely, az nem volt az usában. Kb olyan választás lenne alabama new york helyett, mintha európába bevándorolva svédország helyett lengyelországba mennél.

2020. jún. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!