Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína most gyarmatosítja...

Kína most gyarmatosítja Afrikát és a Közel-keletet?

Figyelt kérdés

Ezt mondta egy ismerősöm, de szerintem ez csak üzlet. Ez jó mindenkinek, nem? Mondjuk nem értem Kínát: utálják az ujgurokat, mert muszlimok, de mennek közel-keletre, meg Afrikába, ahol szintén sok a muszlim? Meg mi ez az egy út, egy övezet dolog? Tényleg gyarmatosít Kína (tehát a haveromnak van igaza), vagy nekem, aki szerint csak biznisz és jól jár mindenki? Kérlek érveljetek és ne bántsátok egymást!


Köszi a válaszokat. :)



2020. júl. 2. 18:39
1 2 3 4
 1/33 Deák Dominik 2020 ***** válasza:

Ezt majd hosszabb távon fogjuk látni. Az kétségtelen, hogy Kína elkezdett terjeszkedni a súlyának megfelelően gazdasági és ennek révén politikai értelemben is, de a legtöbb afrikai ország már eleve gyarmati sorban van és nem Kína, hanem az Egyesült Államok és az EU irányába.


Ezt nézegesd:


[link]

2020. júl. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Én nem bánnám amúgy. Honnan jönnek a terroristák? (mármint nem ide, hanem úgy értem, hogy honnan származnak) Közel-kelet és Afrika. Ha Kína 100 év alatt mondjuk bekebelezné, és egy erős vezető megregulázná őpket, az jót tenne nekik. Szerintem nekik jó a diktatúra, azt szeretik, ahhoz vannak szokva. Bár.. egy kínai, nem muszlim vezetőt sosem fogadnának el. A szaúdi családról sem tudjuk, hogy mit szól ehhez. Érdekes politikai fordulat. :)


Köszi a linket :)

2020. júl. 2. 19:57
 3/33 A kérdező kommentje:
A szaúdi *királyi családról. Nem mindegy. :D van egy pár család ott is :)
2020. júl. 2. 19:58
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Afrika addig érdekli őket, míg arany van ott. Nem azért ment oda, hogy gyarmatosítsanak, hanem kibányásszák az aranyat maguknak.

Gyarmatosítani meg már modern módon gyarmatosít Kína hitel formájában.


https://www.youtube.com/watch?v=4qzEVyYCOV0


Jól összefoglalja. Budapest-Belgrád vasútvonallal is valószínűleg ez lesz. Miért lenne jó az is Kínának? Budapestről magyarként terjesztené tovább az áruit az EUban, úgy, hogy kihasználhatná azokat az előnyöket, amiket mi élvezhetünk az EUban való kereskedelemben.

2020. júl. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
És, ha Kína nagy hitelt ad Afrikán, de Afrika országa nem tudják visszafizetni? Akkor mit fog/mit csinálhat velük Kína?
2020. júl. 2. 22:21
 6/33 A kérdező kommentje:
*Afrikának
2020. júl. 2. 22:21
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Látod pont ez a lényeg. Olyan hitelt adni amit nem tudnak visszafizetni, mert addig függőségben vannak.


Nem új trükk ez.

2020. júl. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
De ha nem tudják visszafizetni, akkor mi lesz a feketékkel?
2020. júl. 2. 22:42
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted érdekel valakit mi lesz velük? Koncesszióba adnak pár bányát fillérekért, vagy beszereznek kínai vasutat, várost jó drágán és tízszeresen megfizetnek mindent. A hitel meg nem csökken.
2020. júl. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Engem érdekel, mert érdekelnek a világ történései. Szerintem Kína és Afrika politikája és politikai kapcsolata kifejezetten érdekes. Ha sikerülne nekik megregulázni a muszlimokat, azzal a világ is jól járna szerintem. :)
2020. júl. 2. 23:16
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!