Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha nem robban ki a II. vhb. ,...

Ha nem robban ki a II. vhb. , vajon meddig tűrte volna meg a többi ország a Náci Németország létezését, illetve meddig tudott volna Németország náci maradni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 3. 16:57
 1/9 clint ***** válasza:
Sztem nem érdekelte volna őket.
2010. aug. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem valamivel tovább, mint amíg a Szovjetunió fennállt. Az ellen sem tett senki semmit 1941-ig. A hidegháború talán a tengely és Nagy Britannia között zajlott volna, amolyan vihar a biliben jelenségként, Amerika meg meggazdagszik belőle.
2010. aug. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekelte volna a külvilágot, hogy milyen Németország berendezkedése, amíg az nem kezd háborút felborítván radikálisan az európai békét (Lengyelország letörlése a térképről). Hitler természetes halállal halt volna meg valamikor a hatvanas évek vége felé. Utána lassan demokratizálódott volna Németország, mint ahogy az Spanyolországban is történt Franco halála után.
2010. aug. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
vagy a zsidó befolyást?
2010. aug. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
"Halállal halt volna meg". Ez ezért durva.
2010. aug. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"eddig tűrte volna meg a többi ország a Náci Németország létezését"


Korlátlan ideig.


A náci gazdaságpolitika azonban egészen speciális volt. Lényege a munkanélküliség eltüntetése volt a hadiipar hitelből történő fellendítésével. Legkésőbb kb. 1942-re kénytelenek lettek volna háborút indítani, hogy a felvett kölcsönöket hadizsákmányból törlesszék, mert a másik lehetőség az államcsőd lett volna. Logikusan a háborút választották, hiszen az ország rengeteg fegyvert halmozott fel, és készen állt a háborúra 1939-re.


Csak akkor nem lett volna II. vh., ha a náci rendszer teljesen máshogy működik, azaz a gazdaságpolitikája egészen más. Nem vettek volna fel hiteleket, nem zárkóztak volna el az importtól, a munkanélküliséget megtérülő fejlesztésekkel tüntették volna el stb. Ebben az esetben akármeddig maradhattak volna nácik, senkit se zavart volna, hiszen nem lett volna háború.


Valószínű, hogy ebben az esetben Hitler halála után (ami kb. 1950 és 1960 között következett volna be) a rendszer liberalizálódott volna, esetleg visszaalakult volna demokráciává. Ugyanis a nácizmus nem tudta ideológiailag szilárd társadalmi mozgalommá szervezni magát, hanem végig Hitler személyén nyugodott, és a különböző vezetőknek a legkülönfélébb tervei voltak. Ráadásul azok a törvények, amiken a náci diktatúra alapult, ideiglenesek voltak és akár hatályon kívül is lehetett helyezni őket, aminek hatására visszatért volna könnyen a demokrácia. Spanyolország és Portugália a példa rá, hogy kb. mi történt volna: a vezérek halála után választást tartanak és átmennek demokráciába.


A SZU története azért alakult másképp, mert nem személyeken alapult a rendszer. Volt ugyan személyi kultusz, de volt egy szilárd ideológiai bázis, ami lehetővé tette, hogy Sztálin halála után se változzon a rendszer.

2010. aug. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"liberalizálódott"



ja persze egyből liberalizálódott volna.... németek nem vették volna be a liberáns marhaságokat


tekintély elvű társadalom maradt volna

és ez a helyes

2010. aug. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"németek nem vették volna be a liberáns marhaságokat"


Ehhez képest 1919 és 1933 között, valamint 1948-tól máig liberális demokráciában élnek.

2010. aug. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ehhez képest 1919 és 1933 között, valamint 1948-tól máig liberális demokráciában élnek."


és önszántukból?

2x legyőzték őket -.-'


gondolkodni luxus?

2010. aug. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!