Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért megy még mindig a vita...

Simon Petrikov kérdése:

Miért megy még mindig a vita arról, hogy a kapitalizmus vagy a kommunizmus-e a jobb?

Figyelt kérdés
Egész egyszerűen azért, mert a nyugati országok nem tapasztalták meg hogy mi történik amikor a kommunizmus megvalósításával próbálkoznak?

2020. júl. 28. 22:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
37%

"De ebben a kapitalista világban nem találom a helyem"


Ezért azt hiszed, hogy a kommunizmusban megtalálnád? Másabb lenne az életed? Mégis miben?

2020. júl. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
30%

"Ezért azt hiszed, hogy a kommunizmusban megtalálnád? Másabb lenne az életed? Mégis miben?"


Egyszerűbb világ volt. Manapság túl sok a lehetőség, túl nagyok a társadalmi elvárások, túl nagy a hajtás. Az élet kiszámíthatatlanabb. Diplomát kell szerezni, harcolni kell a helyekért a munkaerőpiacon, vállalkozni kell, családot kell alapítani, mindent egyszerre.

Régen elmentél tanultál egy szakmát és elhelyezkedtél benne, csinálhattad életed végéig. Ma sokkal komplikáltabb minden. Én is szereztem egy piacképtelen diplomát és most csak szívás az életem.

2020. júl. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
22%

"Egyszerűbb világ volt."

Így is lehet nevezni az elnyomást, diktatúrát.


"Manapság túl sok a lehetőség, túl nagyok a társadalmi elvárások, túl nagy a hajtás. Az élet kiszámíthatatlanabb."

Ez részben igaz.


"Diplomát kell szerezni,"

Nem kell, de értened kell ahhoz amit csinálsz, ha boldogulni akarsz"


"harcolni kell a helyekért a munkaerőpiacon,"

Nem kell, ha jó vagy téged keresnek meg.


"vállalkozni kell, családot kell alapítani, mindent egyszerre"

Egyik se kötelező


"Régen elmentél tanultál egy szakmát és elhelyezkedtél benne, csinálhattad életed végéig."

Biorobot voltál, dolgoztál 10 helyett, de 1 bérért. A másik kilencnek csak munkahelye volt, munkája nem.


"Ma sokkal komplikáltabb minden."

Alkalmazkodni kell! Darwin!


"Én is szereztem egy piacképtelen diplomát és most csak szívás az életem."

Erről csak Te tehetsz! Ilyen mentalitással Kádár kosában szakmád se lenne, mehetnél culágernek.

2020. júl. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
38%
Bírom hogy némelyik ember azt hiszi hogy az embereknek a kommunizmus kell. Kádárt is aki támogatta max önérdekből tette.
2020. júl. 29. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
22%

"Manapság túl sok a lehetőség"

Ugye tudod hogy saját magadnak mondtál ellent ezzel?

2020. júl. 29. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
22%

"Én is szereztem egy piacképtelen diplomát és most csak szívás az életem"


Ha mondjuk előre gondolkodtál volna hogy megéri-e elvégezni nem ez lenne. De ha valaki egy ilyen országban tengerbiológus akar lenni hát sok szerencsét hogy végiggondolta az egészet.

2020. júl. 29. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
36%

Akik különböző kommunisztikus elképzeléseket dédelegetnek, szocializmusról ábrándoznak, mind lusta és tehetettlen emberek, akik máson akarnak élősködni!

Az ilyen kezdeményezésekkel bármiféle alkudozás vagy egyezkedés, az emberiség elleni büncselekményként kell tekinteni!

Az ilyeneket csírájában és brutálisan kell vérbe kell fojtani!!!


Azokat a politikusokat, akik például alapjövedelemről beszélnek, potenciális tömeggyilkosként kezelném.

2020. júl. 29. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
12%

Azt kellene felfogni, hogy aki felveti a kommunizmust mint alternatívát, az potenciális tömeggyilkosokat és gensztereket emel be, a politikai diskorzusba. Ez elfogadhatattlan!

Kelet Európaba nagyon kemény áron tanultuk meg, hogy hova vezet ez.

A nyugatiak nem tapasztalták a bőrükőn ezt! Nagyon remélem, hogy nem haláltáborok és tömegsírok lesz az ára, hogy megèrtsék!

Nagyon félelmetes, ahogy a nyugati értelmiség kaccsintgat a marxizmis felé, ami egyszer mar a történelem szemétdombjára került.

2020. júl. 29. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
27%

Megy a vonat...


Megy a vonat a kommunizmus felé, amelyen Lenin elvtárs a masiniszta. Viszonylag rövid út megtétele után előrerohannak az utasok a vezérlőállásba.


- Lenin elvtárs, elfogyott a fűtőanyag, hogy jutunk így el a kommunizmusba?


- Elvtársak, a gőzös kazánjába dobálják be ruháikat, az is éghető, így is tovább tudunk haladni.


Az utasok leszórják ruháikat, elégetik, ám ez kevésnek bizonyul.


- Lenin elvtárs, már megint leálltunk. Mit tegyünk? Hogy jutunk így el a kommunizmusba?


- Elvtársak, az önöknél lévő élelmiszer is éghető anyag, dobálják be a kazánba!


Kis idő múlva újra mennek:


- Lenin elvtárs, az élelem is elfogyott és megint leálltunk!

- Na, elvtársak - mondja Lenin -, akkor nincs más hátra, mint a mögöttünk lévő talpfákat is fel kell szedni.


Ám a talpfák gyorsabban fogynak, mint amennyit a gőzös kazánja eszik. Kisvártatva megint lefulladnak. Az utasok megint mennek:


- Lenin elvtárs, nincs élelmünk, éhezünk. Nincs ruhánk, fázunk. Előre jutni nem tudunk, de vissza se tudunk menni, mert felszedtük a mögöttünk lévő talpfákat. Mit csináljunk, hogy eljussunk a kommunizmusba?


- Most már semmit. Megérkeztünk.

2020. júl. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
46%

#12


Elárulod, hogy ki az aki gátol abban, hogy szakmát tanulj?


Ha ennyire nem jött be a szak, de nem vagy képes váltani, akkor nem a rendszerbe van a hiba, hanem benned, mivel a lehetőség adott.

2020. júl. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!