Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tuvalu hogyan tud önálló...

Tuvalu hogyan tud önálló ország lenni?

Figyelt kérdés

Naurut még megérteni, mert ott még egy sziget van, rajta 10 ezer emberrel, és nem annyira szétszórt.

De Tuvalu? Nincs gazdaság, szétszórt, nehéz a kormányzása és lassan eltűnnek.

Komolyan, mi értelme van fenntartani egy ilyen életképtelen országot?



2020. aug. 6. 17:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Ráadásul Tuvalun kilenc sziget is van, teljesen aprók. Az egész országban pedig nincs egy rendes település sem.
2020. aug. 6. 17:32
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
már hiányoztál
2020. aug. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az, a fejemet teszem rá!
2020. aug. 6. 17:35
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudtam, mi hiányzott az elmúlt hetekben! 😂😂😂
2020. aug. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy ahogy Vanuatu.
2020. aug. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Még Vanuatut is megérteni, mert nagy területű szigetéről van szó.

A környéken csak Tuvalu az egyetlen ország, amelynek a létezése szerintem felesleges.

2020. aug. 6. 18:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert anno a 70-es években a polinézek külön akartak válni a mikronézektől. Etnikai alapja tehát van. Önálló gazdaságuk is van valamennyi, meg főleg turizmus. Egy "rendes" település kialakulásához elég sok minden kell, ami az ilyen kis szigetcsoportokon nem igazán adott, ahogy az infrastruktúra sem, de kisebb falvaik, üdülőterületeik vannak így is. Arról megint nem tehetnek, hogy a hazájuk ilyen adottságokkal rendelkezik, kb, mintha Mongólia létét kérdőjeleznéd meg, hogy miért nincs normális haditengerészetük. :D Most miért ne lehetnének önálló ország, ha fenn tudják tartani a stabil államukat már több mint 40 éve? Az meg hogy el kell hagyniuk a saját szülőföldjüket a vízszint emelkedése miatt a legkevésbé sem az ő hibájuk, és elég elkeserítő...
2020. aug. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha Tuvalut átalakítják föderációvá, akkor még érthetőbb a létezése.
2020. aug. 27. 13:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező! Szerinted mi tartja vissza őket?

(Több joga van létezni, az emberek is boldogabbak, mint hángöri-szerte.)

2023. márc. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!