Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A 90es és 2000es években...

A 90es és 2000es években miért nem érdekelt egy fehéroroszt se, hogy diktatúra van az országukban?

Figyelt kérdés

Már akkor is lehetett látni, hogy a szomszédos Észtország, Lettország és Litvánia gyorsabban fejlődnek, mégis akkoriban valahogy nem voltak ilyen tömegtüntetések.


Az sem igaz, hogy nem szabadságszerető népről van szó, mivel a nácik idején náluk volt a legkeményebb civil ellenállás (a lakosság 80% -a meg is halt)



2020. aug. 17. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Most valószínűleg az borította ki a bilit, amekkorát csalt Lukasenka, amikor nyilvánvaló, hogy sokan elégedetlenek a rendszerével és sokan fognak ellene szavazni egy ilyen méretű földindulásszerű győzelmet kihirdetni egy amúgy is recsegő-ropogó rendszerben nagyon veszélyes. Ha azt mondja, hogy mondjuk 55%-al nyert, azt pár tüntetés után a többség elfogadta volna.

nem is szólva arról, hogy ő is eljátszotta azt -még ha kisebb mértékben és téttel is- mint Ukrajnában Janukovics. Ha emlékszel az egész ukrajnai fordulat úgy indult, hogy Viktor Janukovics a Régiók pártjának, ami alapvetően az oroszpárti volt, jelöltjeként megválasztott elnök megpróbált Oroszországtól kedvezőbb hitelt kicsikarni azzal, hogy zsarolta őket, hogy majd az országa átáll az EU mellé és onnan vesz fel hitelt, Putyin beadta a derekát és valami megahitelt meg is adott volna Janukovicsnak, csak ekkorra az ukránok egy komoly hányada már elhitte, hogy ők most tényleg mennek nyugatra, és már nem akartak újra orosz-csicska lenni, ebből lett a 2014-es ukrán forradalom és minden ami utána jött.

most hasonlót csinált Lukasenka látványosan feszült volt a viszony Oroszországgal, orosz zsoldosokat fogtak el, retorika szintjén nekiment Putyinnak, hogy kifogja a szelet az erősödő hazai oroszellenességből. De most jött ez a nyilvánvalóan elcsalt -ezt videofelvételek is bizonyítják- választás és már sok fehérorosz valóban követeli a szembenállást Putyinnal, meg a demokratikus választásokat.

2020. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%

Mert nincs diktatúra. Mivel manapság a sajtó világszinten a szélsőbaloldal birtokában van, minden egyes országra, ami nem szélsőbaloldali, azt mondják, hogy diktatúra van, és minden ottani sajtótermékre, hogy propaganda.


Érezheted a saját bőrödön is, mivel mi is érintettek vagyunk ebben. Miközben azt mondasz, teszel, amit akarsz, a hülye sajtóban mindig azt olvasod, hogy itt is diktatúra van.

2020. aug. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

2! :-D :-D

jó a humorod!

2020. aug. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
42%
Itt hibrid rezsim van mostanság azt mondjàk.
2020. aug. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2: Igazad van Magyarországgal kapcsolatban. Ha itt diktatúra lenne, ez az oldal pl nem üzemelhetne és nem azért, mert nincs rá pénz.

Fehéroroszország viszont más. Ott még például most is teljesen nyíltan működik a KGB.

2020. aug. 17. 15:00
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Akkor még élénk volt a Szovjetunió emléke, az emberek nagyrésze abban szocializálódott, mostanra felnőtt egy generáció akinek Európa a minta.
2020. aug. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6: Ugyanez igaz a környező országokra is, mint például Észtország.
2020. aug. 17. 21:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Most sincs diktatúra, ne egy 3 perces index cikkből induljatok ki.
2020. okt. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!