Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Magyarországnak melyik szomszé...

Magyarországnak melyik szomszédjával van a legjobb viszonya? És melyikkel a legrosszabb?

Figyelt kérdés

2020. aug. 26. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, politikai vagy társadalmi értelemben.

Politikai értelemben Szerbiával a legjobb, társadalmilag talán a horvátokkal, szlovénokkal vagy osztrákokkal.

A legrosszabb romániával mindkét szempontból szerintem.

2020. aug. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Romániával és szlovákiával a legrosszabb, hiszen ott rendszeresek a magyarverések.
2020. aug. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
A legjobb talán a szlovákokkal a visegrádi 4-ek miatt. Legrosszabb talán ukrajnával.
2020. aug. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem politikailag mindenképp Szlovákia lesz a legjobb, masnem az EU és a V4-ek miatt.

Legrosszabb nem Románia, hanem Ukrajna. Rengeteg a diplomáciai adok-kapok a nyelvtörvény miatt. Jelenleg is fut egy ilyen.

Társadalmilag Ausztriát mondanám a legjobbnak, közös történelem, meg amúgyis a magyarok mindig is titkos peldaképként tekintették őket. Sokan felszisszennek erre tudom nehéz bevallani, de így van.

Legrosszabb Románia, nem kell magyarázni. De ez így volt trianon előtt is, jól kiszurtak a Franciák, hogy ezt meg lehetne lovagolni.

2020. aug. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriával mondhatni jó, hiszen sok magyar dolgozik ott, egy ottani cégvezető pedig jó kedvvel beszélt róla nekünk, mennyire meg van elégedve az ottani magyar dolgozókkal.

A legrosszabb talán ukrajnával, emiatt az új magyarellenes nyelvtörvény miatt.

2020. aug. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Társadalmi értelemben gondoltam.


Társadalmilag szerintem is Ausztriával és Horvátországgal a legjobb.

Legrosszabb úgy gondolom Románia.

2020. aug. 26. 15:59
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a politikai pillanatban a legjobb viszonyunk Szlovákiával és Szerbiával van, a legrosszabb pedig Ukrajnával és Romániával. Az osztrák és a szlovén viszony a semlegestől valamelyest pozitív irányban van, míg a horvát egy kicsit negatív irányban.

Szlovákiával és Szerbiával elsősorban a migráns válság hozta össze a vezetőinket. Ukrajnában és Romániában pedig a helyi magyarokat ért sérelmek miatt van rossz viszony. Ukrajna esetében szerintem évek kérdése, és ez rendeződni fog a helyzet, mivel nem a magyarokat célozta a törvény, hanem az oroszokat, és NATO plusz EU tagként nálunk van az ütőkártya. Románia esetében nem látok esélyt a helyzet lényeges javulására. A románokban kiirthatatlanul benne van a kisebbségi komplexus. A populista politikusaik folyton azon rettegnek(vagy legalábbis ezzel ijesztgetik a mezei románokat), hogy majd egy nap a fele akkora Magyarország visszafoglalja Erdélyt.

2020. aug. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

#2 igen? Nem nagyon hallottam ilyenről.

Na meg évi több ezer kilométert motorozok arrafelé, sok helyen megállva kajálni.

Meg csak beszólás se kaptam.

2020. aug. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!