Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok arról, hogy egy...

Mit gondoltok arról, hogy egy ugandai nőnek 38 gyereke van ? Hová vezet majd a harmadik világbeli túlnépesedés hosszútávon ? www.youtube.com/watch?v=pSCz-ZNRA_o

Figyelt kérdés
Ezeknek az országoknak a kormányai miért nem törvénykeznek a születésszabályozásról ? Az ENSZ rendszeresen juttat sgélycsomagokat a rászorulóknak, kormányzati támogatásról keveset hallani. A saját kormányaik miért képtelenek kezelni a túlnépesedést ?
2020. szept. 4. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Mert itt a gazdaság nagyon rossz helyzetben van. Az emberek alig keresnek valamit, ezért is szülnek több gyereket, hogyha idősek lesznek legyen ki eltartsa őket. Nyugat európában azért születik kevés gyerek, mert az embereknek lesz elég nyugdíjuk és el fogják tudni tartani magukat.

Ugyanakkor, ha az ottani munkások is sokat keresnének, senki nem szedné le a banánt, ananászt, senki nem dolgozna a kávé földeken és senki nem varrá meg a H&M-es és C&A-s ruhákat, mivel nem érné ez meg nekik, illetve te is sokkal többet fizetnél érte. Lényegében nem vennéd meg, ha nem vennéd meg akkor nekik ennél is kevesebb pénzük lenne. Úgyhogy ez egy nehéz kérdés.

2020. szept. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez világos, de nem nagyon találkozom olyan cikkel, ami azzal foglalkozna, hogy a kormányaik miért nem dolgoznak ki születésszabályozási strarégiákat (ha ezt 30-50 éve megtették volna, ma már sokkal jobb helyzetben lennének), miközben pl. az ENSZ mindig azon van, hogy segitsen nekik. A kormányuk miért nem buzgólkodik azon, hogy a helyzet változzon ? Kevesebb gyerekkel is lenne ott munkaerő, aki bagóért dolgozik és tudja támogatni az idősebb szülőt - ehhez nem kell 38 gyerek, mint a fenti videóban láthattuk.
2020. szept. 4. 20:35
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

1) van születésszabályozás, az afrikai országok egészségügyi minisztériumai konténerszámra veszik az óvszereket, fogamzásgátlókat és osztják, plusz vannak oktatások hogyan használják ezeket.

2) ez 1db ugandai nő, ott sem ez a jellemző, sőt valószínúleg ő az egyetlen az országban. Ahogyan Mo-n is vannak olyanok, akiknek 10+ gyerekük van, mégsem ez a jellemző

3) nem 38-szor szült, még csak nem is 16szor, ikreket, hármas-, sőt négyesikreket szült. Ez nem tervezhető és biztos, hogy nem erre vágyott, de sok választása nem volt.

4) nem önként szült 38 gyereket. 12 évesen házasságba kényszerítették.

5) kormány miért nem buzgólkodik? Mégis mit buzgólkodjon? Tiltsák meg neki, hogy szüljön? Újra leírom: ez 1db nő, valószínűleg az egyetlen az országban, akinek olyan a biológiája, szervezete, hogy hármas- és négyes ikreket szült, erről nem tehet, nem jószántából, de még csak nem is önszántából tette.

Értem én, hogy ezekkel a videókkal lehet példálózni, azoknak, akik nem olvasnak, nem tájékozódnak, azokkal el lehet hitetni, hogy ez a jellemző, de ez nem igaz, ahogyan az sem, hogy az ENSZ és az afrikai országok ne tennének semmit a születés-szabályozásért.

2020. szept. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3, senki nem irta, hogy 38-szor szült, sem azt, hogy ez nem egy kirivóbb eset , azt meg pláne nem , hogy az ENSZ nem tesz semmit, épp azt irtam, hogy az ENSZ tesz is valamit.


"A kormány tiltsa meg neki, hogy szüljön ?" kérdésedre az én válaszom : IGEN. Már 50 éve meg kellett vonla tiltania.

2020. szept. 4. 21:06
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Egyébként miért zavar téged, hogy másnak hány gyereke van? És te mit szólnál, ha a kormány beleszólna, hogy mennyi gyereked lehet?

Fogadjunk, hogy nem nézted meg a videót és/vagy nem tudsz angolul, csak valahol találtad a linket, hogy "szörnyű! Afrikában 38 gyereke van a nőknek! És majd ide fognak menekülni, még több migráns jön!"

2020. szept. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Na, segítek neked...

A videó többek között arról szól, hogy a 38 gyermekes nőt még megszületése előtt eladták egy férfinak, 13 évesen szülte az első gyerekét. Ennek ellenére ő egyik gyerekét se adta el, mindegyik iskolába jár, egyik sem sovány, ő dolgozik (mos, gyógynövényeket gyűjt, italt készít és ad el). Fontosnak tartja, hogy a gyerekei iskolába járjanak, ami drága, ezért megkérte a tanárokat, hogy hitelbe járhassanak a gyerekei, majd a munkával szerzett pénzből folyamatosan visszafizette a hitelt.

Szerintem sokkal inkább kell félni a műveletlenektől és lustáktól Magyarországon, Franciaországban vagy bárhol máshol a világban, mint az olyan emberektől és gyerekeitől, mint a videóban szereplők. Lehet, hogy valakinek egy gyereke van, de az megjárta az összes börtönt, lop, csal, gyilkol, miközben másnak 38 van, de mindegyik normális. Persze lehet, hogy te ezzel nem értesz egyet és úgy gondolod, hogy inkább legyen egy bűnöző gyereke valakinek mint 38 becsületes, de ez a te bajod.

2020. szept. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jelentettem a két utolsó kommentet. Kötekedési hajlam kiélésére irjatok máshová.
2020. szept. 4. 21:49
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Hehe, mégis mi a kötekedés abban, hogy elmeséltem neked mi van a videóban? :) Nem tetszik, mi? Nem erre számítottál. A migránsozást szeretnél hallgatni, olvasni és nem vagy kíváncsi más véleményre, ajánlom a kormánymédiát.
2020. szept. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A túlnépesedéssel az a gond,hogy saját maguknak ártanak vele de nyílván ezt egy átlag ember nem tudja felfogni,ez a helyi vezetők feladata lenne akik nem törődnek vele mivel brutál korruptak és a saját érdekeik jobban érdeklik őket mint az országuk jövője


Afrikában a legnagyobb hiba a mentalitással van

Ez a mindenért más a hibás dolog nem igazán működik hosszabb távon

2020. szept. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy miért jó az afrikaiaknak nyakra-főre gyereket szülni úgy, hogy se kaja, se oktatás. Azt meg a világ legnagyobb pofátlanságának tartom, hogy babyboom van Afrikában, aztán majd Európa gondozza őket, meg fogadja be őket.
2020. szept. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!