Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » (még elég erősen elméleti...

(még elég erősen elméleti kérdés) Ha szerzek külföldi állampolgárságot is, akkor felvehetek több magyar nevet?

Figyelt kérdés

Keresztneveklről van szó. A magyar törvények 2 vezetéknevet engednek kötöőjellel, és 2 keresztnevet maximum.


Tegyük fel, hogy 3-vagy 4 keresztnevet szeretnék, mint a spanyolok.


Ha szerzek máshova állampolgárságot, ahol engedélyezett a 3 vagy 4 keresztnév, akkor lehet 3 vagy 4 MAGYAR keresztnevem? (MTA által engedélyezett listából)


És lehet külföldi nevem is? Vagy lehet mindkettő?



Mondjuk ha Kiss Gábor Antal vagyok, akkor lehetek Kiss Gábor Antal Márk? Vagy Kiss Gábor Antal Jeremy?


Remélem nem túl keszekuszán írtam le és értitek.


A segítő válaszokat köszönöm, a hasznos infókét megy a zöld pipa.



2020. szept. 15. 17:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja a külföldiről lemaradt a példa, csak a mixhez írtam: tehát pl: Jeremy Eric Henry Kiss? (most azt a poén lelövöm, hogy a Kiss angolul csók. csak érzékeltetni szeretném, hogy mire gondolok)
2020. szept. 15. 17:22
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a helyi anyakönyvvezetőt telefonon!
2020. szept. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a tippet. dobtam egy zöldet neked :)
2020. szept. 17. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!