Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Japánnak hogyhogy ennyi...

Japánnak hogyhogy ennyi miniszterelnöke volt?

Figyelt kérdés
Olvastam egyik nap japánról plusz japán politika és meglepődtem hogy mennyi miniszterelnöke volt. Miért volt ennyi miniszterelnöke japánnak?

2020. okt. 4. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Japánban is 4 évente vannak választások. 1947 óta alkotmányos monarchia, azóta választanak miniszterelnököt, 74 éve. Vagyis ha csak 4 évente választottak miniszterelnököt, akkor is 19 kellett legyen azóta. A 20 miniszterelnök azt jelenti, hogy valamelyik idő előtt távozott (lemondás vagy halál) és a választási ciklusban lett új miniszterelnök.
2020. okt. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ahogy elnézem elég sok miniszterelnök nem tudta betölteni a 4 éves ciklust. Mi ennek az oka?
2020. okt. 4. 11:07
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Japánban nem létkérdés egy miniszterelnöki pozíció,szinte társadalmi munkában csinálják, ezért gyorsan ott is hagyják,és mindenki dolgozik tovább a saját területén.Ellentétben nálunk, ahol mindhalálig kell csinálni,mert addig vagy valaki,és addig van pénzed az életedben,amig a pozícióban tudsz maradni. Ez mindenre igaz. Itt nincs háttéri vagyon,ahogy a régi nemességünknek volt,honnan is lenne,50 év kommunizmus után,most kezdi felépíteni magát a magyar burzsoázia.

Hozzáteszem régebben nálunk is egészségesebb volt ez a kiválasztódás.

Gróf Andrássy Gyula,ha nem volt miniszterelnök,akkor is gróf maradt!

Azt hiszem lehet érezni a különbséget.Orbán addig a legbefolyásosabb ember,addig van pénze , amíg ott van,illetve ott tud maradni.

2020. okt. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 Ezt honnan veszed? 20 miniszterelnököt láttam a wikipédián és 19 kormányzati ciklus volt azóta.
2020. okt. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 komoly? Én is megnéztem de tuti több volt. Minimum 30 a wikin.
2020. okt. 4. 12:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 Nekem ezt az oldalt dobta fel, ezen csak 20 volt.

[link]

2020. okt. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 angol wikit néztem meg nem a magyart.
2020. okt. 4. 14:34
 8/8 anonim ***** válasza:
91%
#7 Én is mindig mondom a tanítványaimnak, hogy a wikipédia nem lexikon, nem kell mindent elhinni ami oda le van írva - most mégis ezt tettem. :)
2020. okt. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!