Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van-e reális esélye annak,...

Van-e reális esélye annak, hogy Joe Biden megnyerje a elnökválasztás?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem őt és számomra ő az eddigi legszimpatikusabb politikus. Nagyon a szívemhez nőtt. Az utóbbi időben azonban hallottam olyan híreket, hogy Donald Trump jelentősen ledolgozta a korábbi hátrányát az elnökválasztás hajrájában és hogy most már nagyon szoros a pillanatnyi állás. Újabban azt is hallottam, hogy mivel Donald Trump ugyanúgy hátrányban volt 2016-ban és mégis nyert, most is megvan minden esélye az újabb győzelemhez!


Szeretném megkérdezni, van-e még reális esélye nyerni Joe Bidennek, vagy az utolsó pillanatokban elfogy az előnye még jobban és veszíteni fog?



2020. nov. 1. 18:51
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nagyon szoros lesz ez a választás. Egy normális jelölt nincs, itt most egy szerencsétlen indul egy s#gghülyével szemben.
2020. nov. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
62%
Nem igazán. Az amerikai elnökválasztás az amerikai váltógazdaságot tükrözi. A demokrata és republikánus elnökök 8 évente váltják egymást, ez már legalább több mint két évtizede így van, lásd Clinton (demokrata) után Bush (republikánus) jött akit Obama (demokrata) követett, és most Trump (republikánus) ül a Fehér Házban, az egyetlen oka, amiért Clinton 8 éves elnöksége meghiúsult az a Monica Lewinsky ügy miatt volt (bár hogy mi volt a valódi dolog a háttérben azt nem tudjuk, szerintem a Lewinsky ügy csak ahhoz kellett, hogy Clintont elnökségének véget vethessenek, ugyanúgy ahogy Kennedy meg megmerényelték)
2020. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
94%
Bill Clinton 1993 és 2001 között két cikluson át volt az Egyesült Államok elnöke.
2020. nov. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
97%

Jelenleg Bident mondják a legtöbb billegő államban esélyesebbnek, de ahogy mondtad kérdező, legutóbb is hátrányból indult Trump és úgy győzött. Ennek függvényében azért reális esélye nyilvánvalóan van Bidennek.


Azon fog múlni, hogy hányan fognak megjelenni most a választáson, mert az előzetesen a demokraták jobban tudtak mozgósítani.

2020. nov. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim válasza:
19%

#3 valóban, akkor ezek szerint ez valami hamis emlék volt a fejemben, hogy nem volt 8 évig elnök

#4 "Jelenleg Bident mondják a legtöbb billegő államban esélyesebbnek" És ezt ki mondja? A demokraták? Mert a republikánusok meg biztost Trumpot mondanák esélyesebbnek a semlegesebb államokban

2020. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
97%

" És ezt ki mondja?"


A ma megjelentetett CNN felmérés alapján mondtam ezt.

[link]


De a Fox News is ilyen tendenciával ír (az első link szintén a CNN felmérésre fog mutatni):


[link]


[link]


[link]

2020. nov. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim válasza:
100%
#6 a CNN tudtommal egy demokrata csatorna, de a Fox News konzervatív, szóval lehet akkor tényleg esélyesebb Biden a billegő államokban. Persze a lényeg azon van, melyek ezek a billegő államok. Az amerikai elektoriális választási rendszer miatt ugyanis nem az számít az ember összesen hány szavazatott szed össze, hanem melyik államban szedi össze a legtöbbet. Lásd Bush és Trump is úgy győzött, hogy a szavazó amerikaiak 49% szavazott rájuk
2020. nov. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
12%
Nagyon szoros lesz, de szerintem Trump fog nyerni.
2020. nov. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
62%
Florida eldonti.
2020. nov. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Pár nap és kiderül, biztosat most enm elhet mondani, rezeg a léc miondkét félnek.
2020. nov. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!