Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Bécsben élek, és mióta volt a...

Bécsben élek, és mióta volt a terrortámadás nagyon félek az utcára menni. Hogy győzhetném le a félelmem?

Figyelt kérdés
7 éve élek és dolgozom Bécsben, a munkahelyem az 1. kerületben van közvetlen a Stephansdom mellett egy étterem. Aznap este épp dolgoztam, és a saját szememmel láttam hogy a rendőrség fut a 4 terrorista után közvetlen az étterem előtt, aztán hallottam a lövéseket. Az emberek veszett állat módjára rohantak és sikoltoztak, mi 4 órán keresztül voltunk bezárva a pincébe, nehogy átlőjjék az üveget. Láttam az összes videókamerás felvételt, utcai járókelőket lőttek le és az egyik támadó azzal a metróval menekült el, amivel én is hazaszoktam járni, az aluljáróban is lövöldözött. Mióta itt élek, soha nem tapasztaltam ilyet, rettegek felszállni a metróra, villamosra, bemenni a boltba, vagy a belvárosba. Azt hittem Ausztria kiemelkedően biztonságos, de innentől kezdve nem. Legszívesebben hazajönnék Magyarországra, de a munka miatt nem tehetem. Hétfő óta nem tudok rendesen aludni, éjszaka arra ébredek fel, hogy erősen ver a szívem, szinte felriadok. Tiszta stresszben vagyok, ráadásul a családom is itt él. Mit lehetne ezek ellen tenni?

2020. nov. 4. 11:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Pedig te a szerencsések közé tartozol. Hiszen ugyanott ugyanaz nem fog megtörténni. Ezt pusztán valószínűségi alapon be lehet látni.
2020. nov. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
Vegyél fel egy "I Love Allah" pólót akkor tuti nem támadnak be a kecskepásztorok.
2020. nov. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy szakemberhez kell fordulnod, hogy ezt fel tudd dolgozni (foleg amiert szemtanuja voltal)?
2020. nov. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ez természetes ebben az esetben. Köszönjük meg a liberóknak ezt is...
2020. nov. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Természetes hogy félsz, de gondolj arra hogy azon szerencsések közé tartozol akinek nem esett baja.

Az életben egyedül az a biztos, hogy a meghalunk amit számtalan tényező kiválthat, sokkal nagyobb az esélye hogy elüt egy autó, vagy elvisz egy betegség, mintsem belátható időben egy új támadás legyen ott, és téged találjanak el.

Próbálj visszazökkenni a hétköznapokba. Kitartás!

2020. nov. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%
Értelmetlen ettől félni Bécsben ez egy nagyon rítka eset...
2020. nov. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%

"Legszívesebben hazajönnék Magyarországra, de a munka miatt nem tehetem."

De már hazajöttél nem? Mert különben azt írtad volna, hogy "hazamennék".

2020. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen, csak valaki írt a rendörség oldalára egy fenyegetö üzenetet, hogy „Esküszöm Allahra, hogy itt még nincs vége, ez még csak a kezdet“.
2020. nov. 4. 13:18
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Igen nincs vége, de jelenleg még mindig nagyobb biztonságban vagy Ausztriban a muszmimokkal, mint itthon a cigányokkal.
2020. nov. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2020. nov. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!