Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szlovákiában érdemes egy...

Szlovákiában érdemes egy zsákfaluban házat venni csak a lakcím miatt?Ezzel kedvezőbb az adózás meg ilyenek.

Figyelt kérdés

Szlovákiában sokkal korrektebb az adózás, mint itt.

Illetve a munkaügyi ellátás is normális mértékű.


Ha van szlovák lakcíme valakinek, mindezt igénybe tudja venni.

Nekem szlovákiai kollégáimat, akiket kirúgtak, fél évig kap munkanélküli ellátást és sokkal magasabb összeget, mint a magyarországiak.

A szociális segély akkor is igénybe vehető,ha más országban dolgozunk.Mindig a lakcím számít.Ezt az EU szabályozza.



Plusz, ott van az autó esete.Ha van szlovák lakcímed tudsz venni legálisan szlovák rendszámos autót, mely után szintén kevesebbet kell fizetni, mint egy magyar rendszámos autó után.



Elegem van a lehúzós magyar államból.

Fizetek egy csomó adót, aztán a munkanélküli ellátásnál 120 ezerrel kiszúrják az ember szemét és ráadásul csak 3 hónapig jár.Mit képzel magáról a kormány?



Nem akarom,hogy turkáljon a zsebemben.

Amit írtam teljesen legális, semmiféle törvényt nem sértenék vele, csupán kihasználnám az EU adta lehetőségeket.


2020. dec. 16. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Oda is költözhetsz, ha ennyire szar Mo.
2020. dec. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

1es. Az a gond hogy egy kutya majdnem. Csak adózás jobb ott.

És igen szar 1 szinten, a politikai rendszernk miatt.

2020. dec. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Szoval munkanelkülin vagy de házat vennél ez igen
2020. dec. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szlovákiai vagyok, pont tegnap kaptam meg a munkanélkülit vissza menőleg is két hónapra, 800 eurót kaptam, szóval annyiból tényleg korrektek hogy ami jár, azt oda adják.
2020. dec. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy hozzám bejelentkezhetsz, havi 100 euróért.
2020. dec. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

„...Mindig a lakcím számít. Ezt az EU szabályozza.”


Szerintem ez nem olyan egyértelmű, ahogy írod. Én úgy tudom hogy pld a német adóhivatal kifejezetten utazik a külföldi lakcímes adóelkerülőkre és mindenféle kétes eszközökkel rádbizonyítják ha 183 napnál többet tartózkodsz Németországban viszont a bevallásod szerint egy másik országban szja-zol.

2020. dec. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!