Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az idosebbek mindig dicsoitik...

Az idosebbek mindig dicsoitik az orosz termekeket, hogy milyen jo minoseguek voltak, de szerintem az az ido mar elszallt es silany "kinai" termekeket gyartanak. Lasd pl. metro kocsifelujitas budapesten, urszonda balesetek, stb. Egyetertesz?

Figyelt kérdés
[link]
2020. dec. 20. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Az orosz technológia sohasem volt olyan csúcsminőségű.

Gondolj csak a Ladákra, igaz egy lovaskocsinál jobb volt.

2020. dec. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Az oroszok nagyon jók voltak az egyedi "kézműves" dolgokban, amikor a kutatók számítanak, és talán még mindig azok, ha jól tudom, már az amerikai űrhajósokat is ők viszik föl. Az űreszközök nagyon High tech, ott szerintem nem gáz ha becsúszik valami., inkább menő hogy képesek rá.


A termékek tartóssága abban keresendő szerintem, bár nem mérnök vagyok, hogy a hiánygazdálkodás miatt az eszköz tartóssága nagyon fontos szempont volt a tervezésnél, és az olcsó nyersanyagárak miatt nem kellett szó szerint "kispórolni az anyagot".

A termékek mai szemszögből azért lettek silányak, ami miatt végül részben a keleti blokk is elbukott. Nem tudták a versenyt tartani a nyugati cégekkel, ezért elavultabb ennélfogva rosszabb minőségű dolgokat gyártottak, gyártanak. Látsd Lada autók. Nem rosszak, de a biztonságtechnikai standardjaik messze a japán vagy amerikai gyárak mögött vannak.

2020. dec. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A hatvan éves ruszki húsdarálónk a mai napig jól működik.


De nem azért, mert csúcstechnológia, hanem mert akkoriban a keleti blokkban nem spóroltak az anyaggal.

2020. dec. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem igazán gyártottak különleges dolgokat, de valóban volt néhány igen erős, tartós termékük. Az 50 éves kis orosz sorolóm, amit rengeteg használok, még mindig olyan, mint mikor vettem, a nyeléről a lakkréteg sem kopott le. 40 éves KÁMA, és 40 éves Ganz-Mávag szivattyúm még mindig működik, az új, kínai gyártmányú két évet sem bír, de a Pedrollo-t is szakszervizbe kellett vinni két év után. A magyar és orosz mosógépek évtizedekig működtek, a közel 200 ezres AEG szupergépemnek 6 hónap után cserélni kellett a csapágyait (bár ezt gyári hibásnak minősítették). Az orosz tv-ket azért dobtuk ki, mert kell az új, az meg már a garancia lejárta után néhány hónappal vagy évvel kuka. Tudom, hogy fogyasztói társadalom, meg hasonlók, de azért az Oroszok meg a "régi" Magyarok valamit tudtak. A metro kocsikhoz nem tudok hozzászólni, mivel nem vagyok pesti, és dicső fővárosunkban az elmúlt 20 évben nem is jártam.
2020. dec. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Hát, azért a régi Ladák egyáltalán nem voltak megbízhatóbbak, mint egy hasonló nyugati autó, mint mondjuk egy Opel Kadett.
2020. dec. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért pont az űrtechnika az egyik, amiben elég jelentős a szerepük a kezdetektől, meg a hadiipar és a nukleáris technika. De például a gépjárműveik nem voltak csúcsminőségűek soha európai szemmel, viszont a tajgában meg tényleg csak az Ural meg a Maz féle batár gépek mennek el. Van amiben tényleg nagyon jók és van amiben messze vannak az európai színvonaltól, de ezt nem lehet szerintem egyik országra sem kategorikusan kijelenteni, hogy orosz=sz@r, amerikai=jó, kínai=óccókicihamiszitvány. Mindenhol vannak jobb és kevésbé jó, vagy éppen rossz termékek.

A nosztalgia meg annak köszönhető, hogy pl a régi Ladák (kocka és Zsiguli) nem törtek össze egy kisebb ütközésnél, ennek is köszönhetően született a sokak által emlegetett "Azokba az ótókba még vót anyag!!!".Bár azóta már feltalálták a gyűrődési zónát, ezért törnek könnyebben az új autók, hogy ne a májad szakadjon le ütközéskor, mert az kicsit szarabb a lökös cserénél. 😀

2020. dec. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Tartós volt.
2020. dec. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos ez nem annak tudható be, hogy az orosz minőség rossz lenne, hanem anno is voltak építkezési vállalkozók, akik ellopták a pénzt,ami az építkezésekre volt szánva és sajnos sok anyag ki maradt. A metronál anno Kovács Levente működött közre aki elméletileg A fehérvári uton 50 család házát építettek fel rosszul,szinte lakhatatlanul a gimesi cég csoporttal. Ezt azért hoztam fel, mert utanna azt hiszem a metró epitesben is reszt vett.
2020. dec. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%
Manapság már szinte minden kínai alapanyagból készül sajnos.
2020. dec. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
Ahogy a papám mondta/mondja, a ruszki technika örök élet plusz egy nap, csak állandóan karban kell tartani
2020. dec. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!