Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Palesztina, Kurdisztán,...

Palesztina, Kurdisztán, Nyugat-Szahara megérdemelné a függetlenséget? Van rá esélyük?

Figyelt kérdés

2020. dec. 30. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Ne feledd, hogy ezek pont ugyanazt a "béke vallását" követik megszállottan, mint akiket gyakrabban említenek, és pont ugyanúgy vágnák le a fejedet a béke nevében. Nem biztos, hogy érdemes lobbizni értük.
2020. dec. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Palesztin területeken voltam, azok kb függetlenek, saját igazgatással, minden. Izraeli például nem is léphet be a területükre, ilyen táblák vannak a határnál: [link]
2020. dec. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem csak autonómiára, hanem független államiságra gondoltam.
2020. dec. 30. 16:03
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Amíg az USA és Nyugat-Európa erősen zsidó-barát, addig Palesztina nem lesz független ország.

Kurdisztán területei több országban vannak, bonyolult ügy. Kábé zéró esély van rá, hogy függetlenedjen.

Nyugat-Szahara meg teljesen jelentéktelen.

2020. dec. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
Mi az hogy "megérdemelné" ? Ha kiharcolják maguknak, akkor függetlenek lesznek, ha nem, akkor nem.
2020. dec. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
96%

Ha valaki esetleg nem értené a +2 által közölt tábla szövegét

"Ez az út "A" területre vezet, amely a Palesztin Hatóság uralma alatt áll.

Izraeliek számára a belépés tilos, a palesztin törvények áthágását jelenti, és veszélyezteti az életüket."


Kiváncsi vagyok, hogy a palesztinokon kivül hol van olyan törvényes hatóság, amely a puszta belépésre halálbüntetéssel fenyegetőzik.

2020. dec. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!