Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen lesz a kormányzás az...

Milyen lesz a kormányzás az USA-ban, úgy hogy a szenátust is megszerezték a Demokraták?

Figyelt kérdés
Így már nem sok Kontrolljuk lesz a Republikánusoknak.

2021. jan. 6. 18:35
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

"Pár kulcs államban úgy alakul a demográfia, hogy nagyon nehéz demokrataként nyerni."


Mire gondolsz? Az idősek hagyományosan konzervatív szavazók, a bevándorlók pedig demokraták. Márpedig az utóbbiak jönnek egyre többen.

2021. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Én ott éltem 5 évet. Most biztosan utcai tüntetés, csatározás is várható. Ez borítékolható szerintem. Az Obama care kibővítését (hogy az is jogosult legyen, akinek semmiféle jövedelme, biztosítása nincs, tehát semmit nem fizet) a társadalom többsége, akiknek van normális biztosítása, munkája nem fogja jó szemmel nézni. Ebben tuti biztos vagyok. Ezt biztos megakarja Biden lépni. Bár mondjuk én NYC-ben laktam és Washingtonban is. Mindkét helyen inkább a demokraták vannak többségben. De ezeken a helyeken magas is az életszínvonal. Bár tény, akárkivel beszéltem, ez a pont a legtöbb demokrata érzésű embernek sem tetszett. Kétélű fegyverrel fog szivacsagy játszani az elkövetkező években. Viszont az is tény, hogy ez a rendszer sem működik jól és reformra szorul, mert pl. a biztosításommal is 900ezer Ftnak megfelelő összeget számláztak ki egy horzsolt seb szakszerű ellátásáért, ami valljuk be, irreálisan sok egy meglévő biztosítás mellett. Persze tény, hogy remek orvosok vannak,akiket meg is fizetnek és persze átlagosan havi 50 millió körül keres. Ez csak 1 érzékeny pont lesz a tervezett intézkedések közül. Kíváncsian várom, mi fog történni.
2021. jan. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

"Mire gondolsz? Az idősek hagyományosan konzervatív szavazók, a bevándorlók pedig demokraták. Márpedig az utóbbiak jönnek egyre többen."

De akik jönnek, azok Kaliforniába, Texasba jönnek. Amik nem csatatér államok. Ellenben Wisconsinból, Michiganből, Iowából, Ohióból vándorolnak ki a demokrata fiatalok a partokra. A stabil kék közép-nyugati államok lassan csatatér államokká váltak, és ez az irány folytatódik. Iowa és Ohio gyakorlatilag már nem csatatér államok, hanem totál pirosak. A másik oldalon meg a demokraták 52% helyett 65%-kal nyerik meg Kaliforniát vagy New Yorkot... Ami elektori szempontból mindegy.

Ami a demokratáknak kedvező folyamat, az Arizona és Nevada, amik a bevándorlás miatt kék államok lesznek. Ez összesen 17 elektor. Csak Ohio 18 elektor, és akkor ott van Iowa, meg amiket fentebb soroltam.

2021. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
*évi 50 millió
2021. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Speciel ha a demokraták elvennék Texast a republikánusoktól, amitől már nem állunk messze, az sokat dobna a szekerükön.
2021. jan. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
48%
Na mondtam. Már kezdődik az anarchia.
2021. jan. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
62%
anachia? hol?
2021. jan. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

"Én ott éltem 5 évet. Most biztosan utcai tüntetés, csatározás is várható. Ez borítékolható szerintem."


Már elkezdődött. Mai hírek....

2021. jan. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

"Speciel ha a demokraták elvennék Texast a republikánusoktól, amitől már nem állunk messze, az sokat dobna a szekerükön."

Ha elvenNÉK az igen. De csak nem sikerül. A republikánusok ellenben már elvetTÉK Ohiot, Iowát, 2016-ban Michigant, Wisconsint is. Stb. Ha Texas demokrata lesz, az teljesen fel fogja forgatni az elektori rendszert, az biztos.

2021. jan. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
18%
A demokraták pedig most elvették a biztos republikánus Arizonát és a Georgia-t. Visszavették Michigant, Wisconsint, Pennsylvaniat. :)
2021. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!