Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért pusztít a vírus legjobba...

Miért pusztít a vírus legjobban a legfejlettebb országokban?

Figyelt kérdés

Amerikában például a szigorú szabályozások ellenére eddig 377000 ember halt meg a vírusban. Nagy Britanniában a világ legszigorúbb korlátozásai vannak, mégis meghalt 79000 ember.


Ezzel szemben Pakisztánban összesen 10000 a halottak száma és pár nehéz hónapot leszámítva tavasszal, az élet megy tovább, ahogy eddig. Hasonló a helyzet Egyiptomban, ahol a nagy népsűrűség, szegénység és rossz higénia ellenére is csak 8000 halott van, pedig kijárási korlátozásról nem is nagyon tudok (annyi volt, hogy betiltották az újévi ünnepségeket).



2021. jan. 9. 00:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Azok a népek észre sem veszik. Indiából sem jelentenek semmit sem, azok annyira igénytelenek, hogy még az atomháborút sem vennék észre, nemhogy egy ilyen kis víruskát.
2021. jan. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%

Ez csak egy látszat kérdező.

A fejletlenebb országokban eleve nem jutnak az emberek még tiszta vízhez sem, nemhogy orvosi ellátáshoz. A rengeteg más baj között nem tűnik fel hogy van még egy olyan járvány ami sújtja az embereket.

A kevésbé fejlett országokban egyszerűen nem tesznek külön kategóriát csak azért hogy a corona-vírust is nyilvántartsák. Megbetegedett és vagy meggyógyult vagy belehalt, ennyi.

2021. jan. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező szerintem keresd ki, hogy hol hány tesztet végeznek.


Most nem tudom mennyire helyes én ezt találtam:


Napi COVID-19 teszt ezer emberre 2021 január 7-én(A számokat gördülő 7 napos átlagként adjuk meg.):

Pakisztán: 0,17

Magyarország: 1,44

Egyesült Királyság: 7,25

2021. jan. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%

Fejlett országokban az covidos halottnak számít, aki elkapta a vírust, de tünetmentes volt, csak közben elcsapta egy busz.

A kevésbé fejlett országokban nem trükköznek a statisztikával.

2021. jan. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
*az is
2021. jan. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%
Mert a fejletlenebb országokban lakók immunrendszere erősebb, több szart ellen kell ellenállniuk. Mi pedig itt vagyunk a jóléti betegségeinkkel, amik a coviddal vegyítve gyilkolnak rendesen.
2021. jan. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%

Fejlett országokban több az idős ember, őket sújtja leginkább a covid. (Ennek kissé ellentmond a német statisztika - valószínűleg jobb az orvosi ellátás.)


Fejlődő országokban a BIZONYÍTOTTAN covidos beteg, covidos halálozás az alacsonyabb. Másrészt eleve alacsonyabb az átlagéletkor.

De -éltem járvány idején fejlődő országban- semmiféle adat nem volt, hogy valójában hányan haltak meg a járványban, csak a helyiek mesélték, hogy naponta többször járt az utcájukban a halottas kocsi.

2021. jan. 9. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

8-as


Pedig maga Müller Cecília mondta el, hogy bárki akinek korábban pozitív tesztje volt, és bármilyen okból meghal, azt beleszámolják a járványstatisztikába.


"Magyarországon mindenkit a koronavírusban elhunytak közé sorolnak, akinél bármikor regisztrálták a fertőzést laboratóriumi vizsgálattal. "


[link]

2021. jan. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%
Mert a fejlett országokban jelenleg erősebb a diktatúra, ezért trükköznek a számokkal. Egyrészt az, amit az 5-ös/10-es írt. Másrészt a fertőzöttek nagy része nem is covidos, csak a szándékosan rosszul használt, de diagnosztizálásra egyébként is alkalmatlan PCR teszt annak mutatja.
2021. jan. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

Nem mehet minden jól,már régen volt háború,túlságosan elvan Európa ès Amerika a jólétében,meg kellett zargatni a kedélyeket,mert elvagyunk mint a befőtt.

Afrikában ez csak 1 plusz betegsèg,nem csapnak ekkora cirkuszt. Ők küzdenek az ebolával és más,jóval súlyosabb betegségekkel,valamint az éhezéssel,nekik a covid az a nevetsèges kategória a többihez képest. Európa meg Amerika zárt be rendesen,mert ez itt nagy falatnak számít(vagy valami teljesen más van a háttérben,ezt mindenki döntse el maga)

Màs országokban amondó vagyok,hogy ez nincs így felfújva és nem tesznek úgy,mintha csak ez a betegség létezne. Tudomásul veszik és az élet megy tovàbb.

Ennyi.

2021. jan. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!