Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Azerbajdzsán vagy Örményország...

Azerbajdzsán vagy Örményországot illeti Hegyi-Karabah?

Figyelt kérdés

Youtube-n törökökkel meg azeriekkel dumáltam, vagyis tök normális hangnemben próbáltak meggyőzni, hogy miért is azerieknek járna.


Nos, én mindig örmények pártját fogtam, keresztények egy full muzulmán szomszédságban, meg én ilyen konzervatív vagyok szóval Örményország olyan számomra mint a Lengyelek, utóbbiakkal nagyon frankón el lehet dumálni. Úgy vagyok vele, hogy szégyellem magam amiért a mocsok magyar kormány Azerbajdzsánt támogatja..


Persze mit tudok tenni.. de akkor is Örmény népírtást nem szabad elfelejteni.


(Mielőtt kapnám a kERESZtény konzerv jelzőt, papíron katolikus vagyok, de egyáltalán nem érdekel a vallás, de viszont konzervatív az az.. az vagyok, erről nem tehetek annyival könnyebb lehet liberálisnak lenni, legalábbis biztos nehezen húzzák magukat fel eme kérdésen is, én meg nem tudok ezért aludni ).


2021. jan. 16. 01:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én más felöl közelíteném meg a kérdést, Hegyi-Karabah a mai Azerbajdzsán egyik de jure tartománya. Mindig is örmények lakták a tartományt többségében:


1926: 111,694 fő örmény és 12,592 fő azeri


2015: 144,683 fő örmény és 0 azeri (2005-ben 6 fő azeri élt még).


A mai napig tartó konfliktust maga Sztálin idézte elő, amikor létrehozták a kaukázusi tagköztársaságokat, Sztálin úgy döntött 1921-ben, hogy Hegyi-Karabah örmények helyett az azerieknek adja, így létrejött Azerbajdzsán.


Mindig is örmények lakták többségében a mai napig, Azerbajdzsán azért követeli a területet magának, mert Sztálin hozott egy rossz döntést. De az azerieknek semmi joguk nem lenne egy olyan területet követelni, ahol kvázi 1 azeri sem él már.

2021. jan. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az örményeket illeti. Keresztény nemzetként melletük illene egyébként is kiàllni a terroristákkal szemben
2021. jan. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sztálin tudta mit csinál, " oszd meg és uralkodj" elv.
2021. jan. 16. 08:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Jogos...
2021. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez azért nehéz kérdés, mert a Szovjetunió szétesésével Örményország megszállta a Karabahot meg a körülötte lévő területeket, az ott élő azerieket pedig az örmények űzték el. Most ugyanez történt, csak fordítva.

Nekem az a véleményem, hogy maga a Hegyi-Karabah tartozzon Örményországhoz (exklávéként), a körülötte lévő területek meg maradjanak Azerbajdzsánnál.

Vallástól eltekintv nem értem, miért Azerbajdzsán igényeit kell támogatni egy olyan területre, ahol mindigis az örmények voltak többségben.

Ennyi erővel Azerbajdzsán követelhetné Grúzia déli részét is, mert ott kb 200ezer azeri él a mai napig.

Az Azerbajdzsánnal határos iráni területeken meg 25 millió azeri él, 2 és félszer több, mint Azerbajdzsán teljes lakossága.

2021. jan. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nah, ezt nem is tudtam. Érdekes, hogy nem tudtam, nagy Irán fan voltam régen.. utánanézek.
2021. jan. 19. 23:31
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os, nincsenek 25 millióan "csak"15-17 millióra teszik, viszont Irán északi részén nem kis területet "birtokolnak", kb Azerbajdzsán kétszerese.
2021. jan. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Örményországot illeti, egyértelmű.
2021. febr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!