Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A 2. Vh.-ban a nemetek mely...

A 2. Vh.-ban a nemetek mely afrikai orszagokban harcoltak?

Figyelt kérdés

Csak az eszak afrikai allamokban? (Marokko, Algeria, Tunezia, Libia, Egyiptom)

Vagy esetleg tavol keleti francia, holland gyarmatokat nem probaltak meg elfogalalni?



2021. jan. 23. 19:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Olyan volt hogy egy egy szigetert folyo harcban vagy barmilyen teruletert egyutt harcoltak volna a nemetek es japanok?
2021. jan. 23. 19:12
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt.
2021. jan. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 hypno ***** válasza:

A németek már az első világháború kezdetekor elveszítették a gyarmataik nagyrészét, a háború végén meg a maradéktól is megfosztotta őket.


Az erőforrásaik pedig az európai hadszíntérre is szűkösek voltak, nem hogy valahol a távolkeleten álljanak neki púposkodni.

2021. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 hypno ***** válasza:
Már úgy értem a 2. világháborúban.
2021. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jaja vagom
2021. jan. 23. 20:03
 6/11 anonim ***** válasza:
A második világháborúban már nem a gyarmatokért folyt a harc, illetve nem az volt a végcél, csak a már meglévő francia és brit gyarmatok miatt terjedt át a háború az egykori gyarmatterületekre is, például Afrikában, de az első világháború után az egykori gyarmatok legnagyobb részén önálló államok alakultak, egyre többen kiáltották ki elszakadásukat a gyarmattartóikról, így az egykori nagy gyarmatosítók, Franciaország, Nagy- Britannia, Belgium, Hollandia, Spanyolország és Portugália, már az első világháborút követően nagy gyarmatterületekről estek el (Németországról nem is beszélve, amelynek 1914 előtt is csak egy maréknyi afrikai és ázsiai terület jutott, a Versailles- i Békét követően pedig még azt is elveszítette). Egyébként Hitlernek (ugorva a második világháborúra) a hosszútávú terve az volt, hogy a Szovjetunió legyőzését követően majd a japánokkal is háborúzni fog, hiszen a japánokat csak addig tekintette partnernek és szövetségesnek, amíg mind a két fél a sajátos érdekei miatt harcol ugyanazon ellenséges országok ellen (hasonló hosszútávú tervei voltak Olaszországgal is). Ha a közös ellenségeket legyőzték volna, mindenképpen kirobbant volna azonnal Belső- Ázsiában egy német- japán háború.
2021. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Király ,ezt nem tudtam.

És a japánok is tisztában voltak ezzel hogy háború lehet a németekkel?

De tulajdonképpen Hitler miért akarta megtámadni Japánt?

2021. febr. 17. 06:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Fajelmélet. Az ázsiai népeket ugyanúgy genetikailag alávalónak és nem megtűrt népcsoportoknak tartotta mint a szlávokat. Gondolom ezzel a Japánok is tisztában voltak, de addig, amíg közös ellenség van, mindkettejük érdekében hatékonyabbnak látszott az együttműködés (kicsit olyan USA- Szovjetunió viszonyhoz hasonlítanám az egészet). Ráadásul Németországnak még az első világháború előtt voltak apróbb gyarmataik Mandzsúriában, amely akkor már japán fennhatóság alá került. Ez sem lehetett túl kedves dolog a német vezérkar szemében, de ez már csak egyéni következtetés...
2021. febr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ehhez még hozzátenném, hogy Japán a győztes oldalon állt az első világháborúban és pontosan az ott lévő német gyarmatok megszerzéséért szállt be a háborúba anno.(Így az Antant oldalon kötött békét Németországgal, bár mentségükre szóljon, hogy az európai határviták teljesen hidegen hagyták őket, gyakorlatilag az ottani német gyarmatok megszerzése volt a lényeg számukra).
2021. febr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jah igen a csendes óceáni szigetek (pl bismarck szk.)

Érdekes lett volna egy hideg háború Németország, Japán ,(+USA) között. Japán VS Németország, ki nyert volna? 😀

2021. febr. 17. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!