Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki el tudná magyarázni mi...

Valaki el tudná magyarázni mi folyik pontosan a koronavírus hátterében? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem nagyon követem a híreket, de nekem is világos, hogy az egész vírushelyzetre hivatkozó korlátozások a politikáról, nem pedig az emberek egészségéről szólnak. Ebbe szerintem nem kell túl mélyen belegondolni, pl miért katonák sorakoznak a kórházak előtt, miért nem súlyos betegek hogy bejussanak. Vagy ha olyan súlyos a Covid miért nem jelentkezik mindenki önként oltásért. Nyilván már 1 példa után a sokból tisztán látszik hogy nem súlyos a helyzet. Akkor miért szólnak a hírek már arról is hogy lesz oltási igazolvány, anélkül nem mozoghatsz akármerre? Azt tudom hogy a gyógyszeripar nagy biznisz, megéri nem szükségszerű terméket előállítani. A kormányok részéről logikus lépés hogy a vírus miatt nem működtethető cégeket később olcsóbban meg tudják vásárolni. De mikről szól még ez az egész őrület? Nem csak nálunk, hanem rengeteg országban vannak intézkedések, tehát valaki a háttérből kell irányítson. Nekem ez az egész nagyon fokozatosnak, megtervezettnek tűnik, nem jelenthetik be egyik napról a másikra hogy innentől oltási igazolvány lesz, mert tüntetések lennének egyből, hanem szépen fokozatosan a médián keresztül hangolják rá az embereket ennek bekövetkeztére, így nagyobb eséllyel fogják azt elfogadni (kicsit hasonlít annak idején a zsidók jogainak megfosztására). Tehát ha van, mik lehetnek az egész covid meg oltás által elérhető jövőbeli célok? Pl a robotok elterjedése miatt így szoktatják rá az embereket, hogy nem alap dolog hogy legyen munkád? Kíváncsian várom a válaszokat.

2021. márc. 10. 15:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%

"de nekem is világos, hogy az egész vírushelyzetre hivatkozó korlátozások a politikáról, nem pedig az emberek egészségéről szólnak"


Ez után a kijelentés után már nem is érdemes a kérdésedet tovább olvasni, a kérdéseddel a továbbiakban foglalkozni.


Szép napot!

2021. márc. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%

"Nem nagyon követem a híreket, de nekem is világos, hogy az egész vírushelyzetre hivatkozó korlátozások a politikáról, nem pedig az emberek egészségéről szólnak. "

Tehát megvan az előregyártott véleményed, amit bevallottan a hírek követése nélkül, tehát kizárólag érzelmi alapon már eldöntöttél magadnak. Innentől akkor tárgytalan is a kérdésed.

2021. márc. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

Azt ugyan nem gondolom, hogy tudatos, összehangolt műveletek zajlanak a háttérben - nem vagyok egy összeesküvés-elmélet hívő távolról sem, de miután az észszerűséget rég átlépték már, ezért bizonyos szempontból igazad van.


Az van, hogy az emberek (adatainak) biztonságát az okostelefonokkal és a közösségi médiával sikerült teljesen lenullázni - most éppen a maradék szabadság és a jogok lerombolása zajlik. Ez nyilván nem maradhat így örökké, de tanulságokat le lehet majd vonni belőle.


Ez az időszak óriási esettanulmány lesz majd a jövőben a politikusoknak - a modern ember annyira elkényelmesedett, hogy már az alapvető jogainak súlyos csorbulását sem kéri számon, nem vagy alig tiltakozik, a döntéseket nem vagy alig kritizálja. A társadalom tökéletesen befolyásolható, és a demokrácia illúziója alatt egy pillanat alatt megvonható az alapjogainak nagy része, jó eséllyel az is következmények nélkül marad.


Aki ennél többet lát bele ebbe a dologba, az nyilván idióta, de aki nem gondolja, hogy ebből a jövőben nem egy országban hasznot fognak húzni az emberek kárára, az nem kevésbé.

2021. márc. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Mindenhol meglátták ebben a politikai lehetőséget. El lehet fogadni egy csomó rendeletet a parlament nélkül, mert válságkormányoznak éppen, alkotmányt is lehet módosítani, a szándékosan csődbe vitt ágazatokban megjelennek a strómanok nevén futó cégek stb stb.
2021. márc. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A nem nagyon követem a híreket, de nekem is világos hogy ez inkább a politikáról szól kijelentésem alatt azt akartam mondani hogy nem mosta ki fejem a TV a covid híradóval 0-24, es irtam egy peldat, ami szerintem már elég annak kikövetkeztetésére hogy nincs súlyos járványhelyzet ami indokolja hogy ez szóljon 0-24-ben. Valóban én ezt már tényként tekintem, viszont minden válasz érdekel az olyanokon kívül hogy a kérdésemmel már nem is érdemes foglalkozni. Szerintem érdekes témákat vetettem fel a kérdés további részében.
2021. márc. 10. 16:25
 6/19 anonim ***** válasza:
53%

Egyszer egy ilyen nagyon okos vírustagadó elárulhatná nekem, hogy mi a franc előnye származik egyetlen kormányzatnak is ezekből a mindenki számára tiltó rendelkezésből? Csökken a népszerűségük, csökken a bevételük, nő az államadósság...És most ne az orbán kormányt nézzük, hanem globálisan?

Ember, menj már be egy rohadt kórházba és nézz körül. Még a csilláron is emberek lógnak lassan, mert ez a fránya, általad tagadott vírus nagyon is jelen van. Lehet, hogy te megúszod semmi tünettel, de én pl személy szerint 16. napja vagyok benne, és egyelőre nem úgy veszem észre, hogy meggyógyultam volna.

A korlátozásoknak egyetlen célja van. Hogy az amúgy is a béka segge alatt lévő eü lélegzethez jusson. Mert ha itt hirtelen napi 10ezer fölé nő a megbetegedések száma, akkor lesz csak k.rvavilág.

2021. márc. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%
A háttérhatalom új globális világrendet akar felállítani, a meggyengült katolikus vallás helyett. Az új hitet az oltakozással lehet felvenni. Amiben chip van és fantom járványokat lehet vele előidézni. A lényege, hogy a jövőben fizetned kell az életedért, hasonlóan az egyházi adóhoz.
2021. márc. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%
A média és egymás által halálra fosatott tömegek önként dobták oda az őseik által évszázadok alatt kivívott szabadságukat a kormányoknak, hogy védje meg őket egy szinte veszélytelen vírustól bármi áron. És ugyan melyik kormány ne élvezné a teljhatalmat és a vírusra való hivatkozással bármilyen rendelet meghozását...
2021. márc. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Aki a vírustagadó propaganda-kifejezést használja valaha belegondolt a szó jelentésébe? Vírustagadó= tagadja hogy van vírus. Én nem tagadom a vírusok létezését.
2021. márc. 10. 17:45
 10/19 anonim ***** válasza:
40%

A vírushiszti legfőbb célja az a diktatúra, ami már most is jelen van. Hamarosan újra be fogják vezetni az egész napos kijárási tilalmat az egész EU-ban. A hatalom innentől kezdve bármit megtehet, mert az emberi kapcsolatok minimálisra redukálódnak, így bármilyen lázadást megszervezni legfeljebb online csatornákon lehet, azokat meg már régóta figyelik.

A másodlagos cél a gazdasági átrendeződés. Rengeteg kisvállalkozást tönkretesznek a vírus ürügyén bevezetett korlátozásokkal, amivel a multik járnak jól.

Emellett persze ott van az oltásbiznisz is, de annak a jelentősége eltörpül a fentiek mellett.

2021. márc. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!