Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csernobil és Fukushima között...

Csernobil és Fukushima között mi volt a különbség ?

Figyelt kérdés
Csernobilt sokkal jobban elítélik az emberek mint Fukushimát. A kettő között mi volt az alapvető különbség ? Fukushima esetében kevesebb sugárzó anyag került a levegőbe ?

2021. márc. 11. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok. Csernobil felrobbant, Fukushima meg leolvadt. Ebből adódóan Csernobil esetén sokkal messzebbre kerültek a sugárzó anyagok, amit a szél is elvitt több ezer kilométerre. Csernobilnak még most is veszélyes a környékére menni, Fukushima esetén pedig csak a nagyon szűk környezet a veszélyes. Jómagam is voltam pár éve kb. 30 km-re a reaktortól, kérdeztük, hogy veszélyes-e azt, mondták hogy egyáltalán nem.
2021. márc. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hypno ***** válasza:
100%

Csernobilban emberi felelőtlenség okozta a bajt, amiről aztán még kussoltak is amíg bírtak.

Fukusimában pedig egymást követő két természeti katasztrófa. Akkora, amire a történelmük alapján nem is számíthattak. Utólag ezt is emberi mulasztásnak és tervezési hibának minősítették - és embereket fognak lecsukni - de az egész dolog kezelése teljesen más volt az érintettek részéről.

2021. márc. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Fukushima volt a durvább szitu, csak jól végződött!


#1-nek:


Csernobilban nem szaladt meg a reaktor, mint Fukushimában!


Csernobilban a hűtővíz melegedett túl, aminek a következtében a gőznyomás szétdobta a reaktort. Szó szerinti robbanásról nem beszélhetünk.

2021. márc. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#2

Az a "nem is számíthattak" elég túlzás. Már az építésénél is megmondták sokan, hogy nem jó helyen van.

2021. márc. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lényegi külömbségek vannak a kettő felépítésében is. Teljesen más fajták voltak. A külömbség leginkább az hogy Chernobilnál a mag teljesen nyitott lett a külvilág felé így rettenetes mértékű sugárzást szórt magából .Fukushimánál a jobb tervezési megoldásoknak köszönhetően az olvadt mag nem érintkezett a külvilággal. mivel ott az elektronikai rendszer szált el a tsunamitól ergó az összes reaktor felett elvesztették az uralmat, A négyből 3 reaktor le is olvadt. A vízhűtést kézileg próbálták megoldani sőt a számítások azt mutatták hogy akkora a túlnyomás hogy fel fog robbani egy Chernobilnál jóval durvább helyzetet okozva de valamiért a nyomás lecsökkent.


Ami szerencsés eset hogy Fukushimánál a kormány azonnal reagált. és még azelőtt evakuálták a területet mielőtt sugárzás szabadult volna ki. Nem úgy mint chernobilnál ahol még napokkal később is tagadták


Egyébként érdekesség hogy hivatalosan közvetlen áldozata nem volt fukushimának. De akik a területen dolgoztak nagyon kevés él még közülük.

2021. márc. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok:


Csernobil és Fukushima veszélyességét nem lehet összehasonlítani.


Csernobilban a detonáció okát tekintve, a legrosszabb végkimenetel jött létre. A gőznyomástól szét-durranó reaktorból "repült" a radioaktív anyag is.


Fukushimában a lehető legjobb kimenetel lett a kézi hűtésnek köszönhetően!


Ha ezt nem teszik meg, akkor egy atomreaktor méretű atombomba robbant volna. Nem megyek bele a magfizikai részletekbe, legyen elég hogy a sugárzás a többi reaktort is berobbantotta volna.


Csernobil petárda lett volna ehhez képest!

2021. márc. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően más volt a baleset lefolyása és a következményei. Csernobilben egy gőzrobbanás következett be és a zónából közvetlenül szóródott ki a radioaktív anyag. Rossz konstrukció (pozitív üregtényező), rossz megoldások és emberi mulasztás együttesen vezetett a balesethez.

Fukushimában leolvadás történt, rosszul méretezték a várható kockázatokat. A földrengésre beindult a vészleállás (nagyobb földrengést is biztonságosan kibírt volna), az üzem területének elárasztásával nem számoltak. Az ütötte ki a tápszivattyúk működését és leolvadt a reaktor. Nem volt számottevő szilárdanyag kiszóródás, "csak" a hűtővizet engedték a tengerbe, illetve az üzem területét szennyezte el a hűtővíz (meg természetesen magát a reaktort a szortiment alján ülő kórum). A gyors - és végig nyilvánosan kezelt - beavatkozás miatt lényegesen kisebb az elszennyezett terület.


#5-ös többször lefúvatták a reaktort pont a nyomás csökkentése miatt.

2021. márc. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyökerek, tengerpartra erőművet építeni.... Vicc
2021. márc. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!