Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lenin mit értett az alatt,...

Lenin mit értett az alatt, hogy a túlzott baloldaliság a kommunizmus gyermekbetegsége?

Figyelt kérdés
2021. márc. 12. 12:04
 1/8 hypno ***** válasza:
Lenin vélhetően soha nem mondott ilyet.
2021. márc. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2021. márc. 12. 13:19
 3/8 hypno ***** válasza:
Kérdezd meg a szerzőt...
2021. márc. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A válaszoló "válaszaiból" süt a Lenin iránti gyűlölet...


Persze ez valahol természetes hiszen az egykori uralkodó osztályok mai utódai nehezen tudják feledni, hogy az "öregeiket" Lenin kiforgatta az évszázadok alatt összelopkodott, összeharácsolt (stb.) vagyonukból.


Talán lesz olyan válasz is amely érdemben fog tudni hozzászólni a fenti kérdéshez...

2021. márc. 12. 13:36
 5/8 hypno ***** válasza:

#4


A kérdező nem tudja mit beszél...


Kedves kérdező! Élő ember honnan a bánatból tudná, hogy mire gondolt Lenin? Lehet okoskodni, de egy halott ember észjárását illetően csak tippelni leehet.

2021. márc. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy tévedek (szoktam olvasni Lenint) de SZERINTEM azt értette a fentiek alatt, hogy a túlzott baloldaliság vagyis gondolom a szélsőbaloldal nem helyes a kommunista gondolkodás terén ugyanakkor olyan nagyon nem itélte el hiszen gyermekbetegségnek tekintette ami tudjuk, hogy olyan nagyon nem veszélyes hiszen az ember kinövi idővel...


Tehát összességében (és ez a jobboldalra is igaz...) mindenfajta szélőséges kilengés nem helyes de olyan nagyon nem is kell komolyan venni.


Én így gondolom.


Magát a kérdést azért tettem fel, hogy hátha nálam okosabb tudja a konkrét választ (nem szégyen az okosabbtól tanulni!) dehát...

2021. márc. 12. 13:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok a te emberes, mert Rákosi kiforgatta a nagyfatert a vagyonából ( mai szemmel 12-15 milliárd), amit viszont nem harácsolt századokon át, hanem összegüriute, mint fakereskedő a két háború közt.


Szóval efféle osztályellenségként az a válaszom, hogy ez a Lenin-Trockíj háború egyik epizódja volt.

Trockíj messze tekintélyesebb volt Leninnél (még Sztálin se merte kivégeztetni, csá egy bérgyilkossal, húsz év múltán) ezért nem merte egyenesen letámadni.


A cikkel próbálta kitolni túlzottan balra, jobbra meg Zinijevet és KamanYevet így aztán ő maradt a józan közép.

Be is jött az elgondolása, ő lett a boss.

2021. márc. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Rákosi kiforgatta a nagyfatert a vagyonából ( mai szemmel 12-15 milliárd), amit viszont nem harácsolt századokon át, hanem összegüriute, mint fakereskedő a két háború közt."


Annyi pénzt nem lehet összegürizni tisztességesen csak lopni, csalni, hazudni. A kommunizmus éppen az ilyen emberek ellen volt akik harácsolni tudtak és ügyeskedni meg üzérkedni de a nagybetűs munka fogalma ismeretlen volt nekik.


De rátérve a kérdésre...-csak ezt a "kulákfit" nem hagyhattam ki...:


Lenin úgy értette, hogy veszélyes túlzásokba esni. És nem csak a bal, nemcsak a jobb de MINDENRE igaz. Véleményem szerint Lenin minden idők egyik legokosabb de kora egyértelműen legokosabb embere volt. Nagyon sokat lehet tőle tanulni.

2021. máj. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!