Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Írország valóban ennyire...

Írország valóban ennyire gazdag ország?

Figyelt kérdés

Svájci szinten vannak a gazdasági gdp mutatókban, a fejlettségi index alapján Norvégia után a 2. legélhetőbb ország.

[link]



2021. márc. 18. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, vásárlóerő-paritásban pedig a világon a negyedikek.

[link]


A gazdasági robbanásuk történetét itt olvashatod.

[link]

2021. márc. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Ez azért van mert a techcégek adóparadicsoma. Oda jelentik be magukat.
2021. márc. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, aki a Covid miatt nem tud dolgozni, egy éve kap het €350-et, nettoban. 2 éve nem emelkedtek az élelmiszerárak, az áfát csökkentették. A legjobb döntés volt ideköltözni.
2021. márc. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Az ír gazdaságot nem kotyavetyélték el a rendszerváltás után, mint nálunk és a legtöbb volt szoc. országban, így a világgazdasági válság után gyorsan helyreálltak, sőt.


Az írek összetartanak, az USA-ba "szakadt" írek -több millióan- inkább támogatják az óhazát, ellentétben a mieinkkel.

Nézd meg nálunk. A gazdaságunk 80-90 %-a külföldi kezekben van, a profit jelentős része külföldre megy.

Nagyjából gyarmati sorba kerültünk.

2021. márc. 19. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
#4 ehm írországban nem volt rendszer váltás sosem volt ott szoci uralom. Egyébként annyi előnyük volt hogy a háborúk nem tépazták meg őket
2021. márc. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit félreérthető az első mondat, de ezt akartam én is mondani.
2021. márc. 19. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Éltem Írországban. Az átlag ember azért nem sokat érez ezekből a számokból. Nem vagyok manager, de van diplomám és diplomás pozícióban helyezkedtem el. Nem egy kollégám élt még mindig szülőkkel, mert az albérletet nem engedhették meg maguknak. Sok kollégám mesélt hosszabb ideig tartó munkanélküliségről, amit átéltek. Meg olyat is ismertem, aki nem tudott magának egészségbiztosítást fizetni, így amikor eltört a könyöke, azt saját maga fáslizta be.

Most Hollandiában élek, itt sokkal több jut az átlagembernek. Sokkal jobban élek itt, mint Írországban éltem, pedig ugyanazt dolgozom és nem beszélek hollandul (erre nem vagyok büszke és dolgozom rajta).

2021. márc. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

#7


Nem mostanában éltél Írországban.

2021. márc. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

Tavaly költöztem el Írországból. :)

Persze lehet, hogy neked más tapasztalataid vannak, mert más körökben mozogtál, éppen ezért máshogy látod a dolgokat, mint én, ez teljesen rendben is van. És nem is akarom rossz/élhetetlen országnak beállítani, de szerintem az, hogy milyen az élet minősége összetettebb dolog, mint pár szám és számomra Írország messze nem Európa csúcsa.

Egyébként elnézést, ha a válaszommal elvittem a kérdést kicsit más irányba.

2021. márc. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hollandiával összevetve biztosan igazad van.

Hollandiáról csak régi tapasztalataim vannak, az is kevés. -Pár napos turistaút.

2021. márc. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!