Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ezt ti értitek?

Ezt ti értitek?

Figyelt kérdés

Kínában az első hullám volt magas, akkor jött össze nekik 80 ezer ember a 1.5 milliárdból...


Ma megnéztem, hogy állnak...


átlag 10-20 fertőzött van naponta, van amikor felmegy 100ra, de utána semmi...


4636 ember halt meg 1 év alatt és 90 ezer fertőzött...


Hogy lehet egy 1.5 milliárdos Kínában, ahol az élet újraindult a fertőzöttek számát visszaszorítani?


Az a napi ember, hogy-hogy nem indította el a 3. hullámot ott? Mert akár 1-2 contact kiesik, akkor elindul, főleg olyan helyen, ahol egymás hegyén-hátán laknak...


2021. márc. 24. 06:59
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Az eldugott falvakba be sem mennek számolni. Szerintem így. A másik a cenzúra, egy ilyen diktatúra mindig fenyezni akarja magát és ez egy lehetőség hiszen az adatok alapján a világ legjobb országa kellene legyen védekezés szempontból.
2021. márc. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Úgy, hogy ha megnézed a tavalyi híradásokat ott a kijárási tilalom tényleg kijárási tilalom volt. Az utcán csak a katonaság volt, ők osztották az ételt és senki nem hagyta el az otthonát. Több nagyvárosban így ment ez hetekig.

Azóta is katonás fegyelemmel hordják a maszkot és tartják be a többi szabályt.

2021. márc. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Mert rájöttek hogy ez csak egy megfázás és semmiben nem módosítja az éves halálozási statisztikákat. Tehát nincs értelme ezen stresszelni, rettegni stb. Élik a kis életüket és kész. Itt is ez kéne.
2021. márc. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kínában nincs olyan, hogy ejnye-bejnye.

Megmondják, hogy ez van. Vagy betartod, vagy mész a kóterba. Ott már nem biztos, hogy felvesznek a statisztikába.

2021. márc. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

#3

Te aztán nagyon hülye vagy már bocsánat :)

2021. márc. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ennek több oka is van. A két legfontosabb a fegyelem, és az állami cenzúra.
2021. márc. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Azért ne felejtsük el, hogy ott van egy mozgósítható emberállomány, nem az van, mint itthon, hogy hát majd talán két-három nap múlva kijön valaki és letesztel, hanem ott találnak 3 pozitív fertőzöttet a 2 milliós városba, akkor azt azonnal körbezárják és letesztelik a teljes lakosságot.

Másik pedig ne felejtsük el, hogy beutazás igen szigorú. Repülőre negatív teszttel szállhatsz fel, reptéren újabb teszt, 14 nap szállodai karantén közbe újabb teszt, majd még 7 nap házi karantén.

2021. márc. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13%

Jól látod.

Ezen én is gondolkodtam már.

Arra jutottam, hogy nyilvánvaló, hogy ők úgy indították el ezt a vírust ( nem biztos, hogy szándékosan), hogy már fel voltak készülve. Védekezés, gyógyszer, vakcina, stb.

Szerintem sem magyarázható a mostani helyzet azzal, hogy fegyelmezett nép, még sok kicsi falu, stb.

Ráadásul a világot sem tudják már átverni, manapság a titkolózás már nem könnyű.

2021. márc. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13%

Ja és még egy dolog.

Akinek gazdasági szempontból iszonyatosan nagy előnye származik a covid helyzetből, azt mindenképpen Kína. Ezt se felejtsük el...

8#- as

2021. márc. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

Kínában voltam a járvány kiindulásakor. Amikor hazajöttem Magyarországra, mintha egy párhuzamos univerzumba csöppentem volna, mintha itt nem is lenne vírus.

A kínaiak fegyelmezett népség. Ha nem is lennének azok, kikényszerítik, lol.

A kínai járványügyi adatok nem teljesek a járvány elejéről, ezt ők is tudják, ennek egyszerűen az az oka, hogy ugyan úgy mint itthon, nem tudtak mindenkit letesztelni és ellátni. Nem volt itt semmiféle központi mószerolás szerintem, egyszerűen akinek tünetei voltak, szó szerint bezárták a lakásába, és önkéntesek, önkormányzati alkalmazottak hordtak nekik ételt.

A kijárási tilalom tényleg kijárási tilalom volt, nem ilyen magyar ami csak szerencsétlen vendéglátósokat nyírja ki.

Mindenki hordott maszkot, és mindenhol. Mindenhol ellenőrizték a hőmérsékleted. Shanghaiban kb 100 méterenként...

Nagyon komoly központi tudományos tájékoztatás ment az első pillanattól hogyan érdemes védekezni, milyen maszkot érdemes viselni, hogy tisztítsuk a dolgokat, mi ajánlott, mi nem. Nem tudtad elkerülni hogy ne kapj tudományos színvonalú tájékoztatást a maszkokról, r értékről, mindenről.Nem is értettem, annyira nem beszélek jól.

Valódi kontaktkutatás van, Magyarországon ilyet már nem csinálnak. Ha beteg lettél, ellenőrzik a mobil adataid hol jártál, és megnézik kik voltak a környezetedben.

A tartományok között csak negatív teszttel tudsz utazni, de fél évig tiltva volt az is.


Ne feledjük, a járvány elején Müller Cecília még bemondta a tévébe hogy nem kell maszkot hordani, fölösleges.

Mindez 19 évvel a SARS járvány után. Remélem tudják a kormányban hogy számtalan ember élete rajtuk szárad.

2021. márc. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!