Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Boris Johnson (Az Egyesült...

Boris Johnson (Az Egyesült Királyság Miniszterelnöke) miért beszél ilyen furán?

Figyelt kérdés

Mostanában elkezdtem Boris Johnson mémeket nézni, egy nagyon vicces és fura figurának tartom, ahhoz képest hogy milyen pozícióban dolgozik (kicsit hasonlít a mi Németh Szilárdunkra), és elkezdtem gondolkozni azon, hogy miért ilyen fura az akcentusa. Mármint, persze: az angoloknak van egy külön acentusuk, de ennek a palinak más nagyon. Olyan mintha nem tudna rendesen angolul, és a fogalmazás miatt máshogy mondja angolul a szavakat. Ez miért lehet? New York-ban született, szóval alapvetően egy tősgyökeres amerikai nem így beszél. Valaki tudja, mi az oka?

Példál ebben a videóban: https://www.youtube.com/watch?v=2TWXQnxqhPs


Köszi szépen!



2021. márc. 25. 09:26
 1/10 anonim válasza:
84%
Nagyon erős brit akcentusa van, és magabiztosan, hangosan beszél mivel elnök, és kell hogy felkeltse az emberek figyelmét. Szerintem semmi komoly cucc nincsen itt.
2021. márc. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Hát ezt nem most kezdte mindig is ilyen volt. Eléggé rájátszik, már amikor London főpolgármestere volt akkor is tele volt az internet a hülyeségeivel legnagyobb kedvenc amikor a muszlim nőkre azt mondta úgy néznek ki mint egy postaláda.

Ez jellemző a populista politikusokra, nem csak a politikára koncentrálnak, hanem egyben celebek akarnak lenni folyton téma és címlap legyen róluk. De hát az emberek imádják ez egy sikeres stratégia manapság, körbe lehet nézni milyen politikusokat termelt ki az elmúlt 10 év...

2021. márc. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azt hittem van valami mögötte. Egyébként alapvetően szerintem nincsen semmi baj vele. Mármint, azt hogy az Angliában élők is így gondolják-e, azt nem tudom, de mint ember: szerintem nincs baj vele.

Nekem személyes kedvencem, amikor pizsomában megy ki a paparazzik elé, és visz nekik teát. Vagy amikor talán egy gyárlátogatáson van, és beleugrik a kamerák közé.

Talán azért választották meg, mert olyan emberien hülye. Nem látják azt benne, hogy lenézné az embereket, és csak a pénz érdekelné. Legalábbis én ezt látom benne, de ha nem így van, szívesen meghallgatnék valakit, aki jobban ért ahhoz, hogy miért lett ilyen sikeres, és hogy a munkáját a bohóckodástól függetlenül, jól végzi-e.

Köszönöm a válaszokat!

2021. márc. 25. 09:51
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Elég népszerű, 67%-ot kapott a 2019 decemberi választásokon. Annak ellenére, hogy a Brexit szavazásnál necces 50-50% körüli volt az eredmény Boris alatt aki nyíltan brexit párti volt felemelkedett majdnem 70-re ez már magáért beszél.

Tehát nem csak sikeres, népszerű, folyton felhivja magára a figyelmet, és természetesen sokan rühellik mint a szart. Tele van megosztó viccesnek szánt de sokak számára sértő kijelentésekkel is, ami a többségnek attól tetszik. Tipikus populista politikus.

2021. márc. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2021. márc. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Etonban és Oxfordban tanult, úgyhogy tudja, hogyan kell beszélni 'elit' módon. Ezt hallod.
2021. márc. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

"Egyébként alapvetően szerintem nincsen semmi baj vele. Mármint, azt hogy az Angliában élők is így gondolják-e, azt nem tudom"

Angliában élek, Boris-ban engem az bosszant hogy:

1. valami második Churchill-nek akar tűnni de közben ugyanúgy manőverezget mint a többi (a Brexit volt az egyetlen "megosztó" téma amiben határozottan állást foglalt, amikor ide is elért a BLM sokáig kerülte a témát)

2. A vírusellenes intézkedésekkel kapcsolatos kommunikáció igen csak zavaros nála (és sokszor az az érzésem mintha egy csoport óvodáshoz beszélne) és sokszor ellenkező hatást ér el (pl. amikor pár nappal karácsony előtt hiphop lezáratta egész Londont és környékét, mire az emberek fejvesztve menekültek vidékre rokonokhoz, még jobban terjesztve a vírust a szélrózsa minden irányába).

2021. márc. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

És az Angliában élők hogyan fogják fel, azokat a számukra kínos, nekünk pedig vicces videókat amik róla készülnek? Már idegesít titeket, hogy játsza a majmot, vagy hogyan vélekedtek erről?

Köszönöm a válaszod egyébként! :)

2021. márc. 26. 07:22
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyi megint vissza megyek a populista jelenségre.

Magyarországon hogyan fogadják Orbán Viktor beszédeit? Valaki azt mondja zseni mekkora troll lehengerli egymaga az ellenzéket, valaki cinikus hülyének tartja aki széthúzást gerjeszt az országban.

Pont így vannak az angolok is.

2021. márc. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyon jó hasonlat volt! *clap clap

Köszönöm szépen a választ, kicsit jobban megértettem hogy mi lehet arra felétek:)

2021. márc. 26. 12:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!