Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csehország miért ennyire...

Csehország miért ennyire "euroszkeptikus" ország?

Figyelt kérdés

Aki jobban ismeri az ország politikáját, az láthatja hogy a csehek igazából sosem lelkesedtek annyira az EU iránt, nem akarnak eurót, mélyebb integrációt, stb.


Egyedül talán Havel volt az egyetlen igazi européer politikusuk, de az utódai (Klaus, Zeman, Babis) már inkább szkeptikus hangnemet ütnek. Emellett ott van még a helyi kommunista párt utódja és több radikálisabb jobboldali erő is, akik hosszútávon támogatnák a "Czexitet".



2021. márc. 25. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Ilyen a nép mentalitása. Vannak hasonlóak pl Svájc is ilyen csak gazdagabb.


Nem kell ezen csodálkozni hagyni kell őket. Lehet, egyszer ki is lépnek de az is csak az ő dolguk lenne.

2021. márc. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Hát nem tudom én nem igen hallottam nagyon tőlük eddig euroszkeptikus hozzászólást ellenben a magyar és lengyel kormánnyal
2021. márc. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Egy-két vezetö szövege alapján itéled meg az országot?
2021. márc. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3-as kicsit olvasgasd ezt az oldalt, hátha rájössz a válaszra... [link]
2021. márc. 25. 11:15
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen kezdeményezések mindenhol vannak tehát Franciaországban is meg Hollandiában is tudok ilyesmit de ennek ellenére a cseh kormány mégis úgy tűnik inkább nem áll ellent mondjuk a jogállamiságra vagy egyéb más uniós intézkedéseknél általában nem szokta kéretni magát mint mi
2021. márc. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De azért ők is eléggé populsita hangnemet folytatnak. Lásd Babis, aki a nép egyszerű fiának adja elő magát miközben az ország leggazdagabb embere. Jelenleg is büntetőeljárás folyik ellene uniós pénzek illegális lenyúlása gyanúja miatt.
2021. márc. 25. 11:23
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
De ez szerintem ettől még nem lesz feltétlenül igaz. Ez lehet marketing fogás is ,mert oké ezt mondják de közben meg nem ezt csinálják. vagy max nagyban hangoztatják de kicsiben csinálják
2021. márc. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Azért a csehek euroszkepticizmusa nem ugyan az mint a fidesz vagy a mi hazánk euroszkepticizmusa.
2021. márc. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Közel nem annyira euroszkeptikusok mint mi, vagy a lengyelek.
2021. márc. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 MolotovPunk ***** válasza:
20%
Nem vettem észre,hogy a cseh átlagpolgár,vagy vezetés nagyon EU szkeptikus lenne.EU óta lényegesen jobban fejlődnek,mint mi.Magyarországra jellemző ez az állítás inkább,azon belül főleg a fideszre.
2021. márc. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!