Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A változatos háborús bűnökért...

A változatos háborús bűnökért különböző államok miért nem lettek soha felelősségre vonva?

Figyelt kérdés

De még csak említésszintjén se jelenik meg más médiákban.

Például most is ez:

[link]


2021. márc. 29. 07:25
 1/4 Fsms ***** válasza:

Amit példaként említesz az nem háborús bűntett. Jelenleg japán és USA nem áll háborúban. Ezzel együtt a környezetszennyezés bűncselekmény, persze polgári kártérítési kötelezettséggel.

Győztesek gyakran megússzák a felelősségre vonást, illetve a nagyhatalmak.

A kicsi államok és vesztesek nem szokták megúszni.

2021. márc. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
Mert olyat csak a csúnyanácik szoktak csinálni,az amerikaiak nem.
2021. márc. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy én vagyok a képzetlen, de milyen az a "változatos háborús bűn"?

Mert olyanról hallottam, hogy megszállt terület polgári lakossága elleni kegyetlenkedés, gyilkosság, hadifoglyok bántalmazása, polgári létesítmények indokolatlan pusztítása, esetleg internált, vagy elfogott személyek tisztességes jogi eljárás nélküli bántalmazása, legyilkolása, de "változatos háborús bűn"...

2021. márc. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez kb olyan ami a keleti fronton történt. A tengely hatalmak katonái az oroszokkal kegyetlenkedtek, amikor megfordult a front akkor az oroszok kegyetlenkedtek. Ez a háború. Legalábbis volt, ma már nem hiszem hogy olyan egyszerű megúszni egy háborús bűntettet.
2021. ápr. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!