Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Magyarországon a házakat...

Magyarországon a házakat régebben miért a telek elejére,szélére építették?

Figyelt kérdés

Jártam több országban, máshol nem találkoztam ezzel, egyedül Szlovákiában láttam hasonlót.


Magyarországon elterjedt az,hogy a házat a telek elejére építik egyből rá a "járdára".Ha a kidugod a fejed az ablakon, egyből a járdán vagy.

Ez kifejezetten zajos tud lenni.


2021. ápr. 1. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez miért politikai rovatba került? Szokás. Nem volt kötelező, nem volt erről rendelet, mint ahogy a matyóhímzésről sem, csak lett és kész.
2021. ápr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1.


Jellemzően, a szoci alatt épült Kádár kockák vannak így építve.

2021. ápr. 1. 16:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen építési rendet meg kellett határozni és ez helyes is volt. Településen-ként eltérő beépítési szabályok voltak.

Az 1-es rosszul tudja, mert éppen a kádár-korabeli kocka házaknál volt előírás az előkert.

2021. ápr. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Megspórolták az előkerítés egy részét. Így nagyobbnak tűnhetett a kert. Meg így tervezték meg a település arculatát. A bejáratig nem kell hosszú járdát építeni stb. Amúgy nekem fura volt, mikor ilyen megoldású telkeket láttam házakkal dél bács kiskunban. Mert nálunk kecskemét melletti kis faluban egyáltalán nem így van. ( A ház 5 méterrel van bentebb a járdától.) Pedig ez is egy kádár korszaki település.
2021. ápr. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocs, a 2-es tudta rosszul!
2021. ápr. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3-as Igazad van, a Kádár korszak előtti településekre jellemző ez a közvetlenül járda mellé építkezés a telekre.
2021. ápr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nem csak. A hosszú falusi parasztházak is az utcáig értek. Egy időben ez volt a divat. Akkoriban még nem volt olyan hangos az utca, nem számoltak az utcazajjal.


Az un. Kádár-kockák (ha van ilyen kifejezés, szerintem így kell helyesen írni) gyakran épültek telek közepére is. Anyám keresztszüleinek úgy volt, és akkoriban épült, és nem álltak törvény felett, tehát tuti.


Gondolom, az egybefüggő, jól kezelhető kert is benne van, mint előny.

2021. ápr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát Ausztriában ez sokkal nagyobb divat, sőt ott az is gyakori, hogy külső előkert, árok sincs, hanem egyből a járdáig, vagy akár az úttestig ér a külső fal, az amúgy is szűk utcában. Balkánon meg még gyakrabban van így.
2021. ápr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én csak Soroksáron láttam ilyet.

Ott régen sok sváb volt.

Talán van összefüggés.

2021. ápr. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én arra tudok gondolni, hogy amikor ezek a házak épültek, még nem ment járda közvetlen az ablak alatt, ergo maga az "utca", a ház előtti rész volt az előkert. Az út közepén mentek a szekerek, autók, biciklik, gyalogosok. Nem volt akkora forgalom, nem volt minden családban 3 autó és 2 szívbetegség, megtehették.

Ez párosult azzal, amit nagyon jól mondtak följebb hogy próbálták maximalizálni a hátsó udvar méretét.

2021. ápr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!