Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lesz a vége az ukrán-orosz...

Mi lesz a vége az ukrán-orosz konfliktus fellángolásának?

Figyelt kérdés
Szokatlan csapatmozgások, védelemről biztosítás, fenyegető nyilatkozatok, nem jó irány ez! Hogy tud ez végződni? Nato vs oroszország és harmadik világháború?

2021. ápr. 6. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Mivel az egyik rádióban sem téma, azt gondolom: jelentéktelen dolog, bármi történt. Ha ez komoly dolog lenne, meghívták volna Nógrádi Györgyöt a rádióba. Amikor trumpli drónt küldött az iráni hadsereg egyik nagykutyájára; ez téma volt; és N. György véleményét kérték ki. (Biztonsági szakértő, egyetemi tanár)
2021. ápr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2021. ápr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi.
2021. ápr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tralalalaal ***** válasza:
100%

Örülök, hogy ez nem csak nekem böki a csőrömet. Szerintem az, hogy lesz e háború az mindenképp amerikán múlik, és valljuk be, mostanában elég erőteljesen húzzák az alvó oroszlán bajszát. Orosz csapatok felsorakoztak az ukrán határ mellett, ezzel alapvetően nem lenne probléma, engem az már jobban aggaszt, hogy Amerika azonnal biztosította Ukrajna védelmét, azaz komolyan veszik a fenyegetést, illetve nyíltan állást is foglalnak a konfliktusban. Valamint ami kicsit jobban aggaszt, az Kína. Kína az utóbbi hetekben több éles hadipróbát is tartott Tajvan felett, amivel azt bizonyították, hogy percek alatt képesek lerohanni Tajvant és visszaszerezni azt. Amerikának pedig Tajvan nagyon értékes, mindenképp megvédené egy esetleges konfliktusban. Valamint Kína fenyegető üzenetet küldött Japánnak, asszem azzal, hogyha beszállnak amcsi oldalon a tajvani konfliktusba, akkor nagyon megjárják. Érdekes események, azt meg kell hagyni, bár én már egy pár éve pedzegetem, hogy háború lesz.

Optimista vélekedésem: diplomáciai úton el tudják intézni a konfliktusokat, illetve a keleti nagyhatalmak nem fajulnak odáig, hogy fegyveres támadást indítsanak Ukrajna, vagy Tajvan ellen.

Pesszimista vélekedésem: Vagy Oroszország, vagy Kína (szerintem Kína lesz a "befutó") fegyveres konfliktust kezdeményez, és onnantól kezdve az Egyesült Államoknak nem lesz más választása, mint a háborúba való beszállás. A probléma az, hogy az Egyesült Államok ellenes hatalmak túlerőben vannak (Oroszország, Kína, Észak-Korea, Dél-Amerika, Közel-Kelet államai), ezért egy esetleges háborúnak igen rossz következményei lehet a nyugati országok számára.


Valamint azt még hozzátenném, hogy kísérteties hasonlóságok figyelhetőek meg a mostani Oroszország, és a náci Németország második vh előtti külpolitikájában. Németország is szép lassan foglalt el (alapvetően németlakta területeket), és jelenleg Oroszország is ezt teszi. Először Krím-félsziget, most meg elég egyértelműen katonai akcióra készülnek az Orosz-ukrán határon, ami szintén javarészt oroszlakta terület.


Mindazonáltal remélem, hogy győznek a pacifista eszmék, és diplomáciai úton rendezésre kerülnek a konfliktusok. Bár Biden eddigi külpolitikáját figyelembe véve, erre nincs sok esély.

2021. ápr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 meszike91 ***** válasza:
100%
Ezt szerintem most senki se tudja megmondani. Szerintem nem lesz orosz invázió, de ez csak az én véleményem. Szerintem marad a befagyott konfliktus amit akkor olvasztanak fel az oroszok, ha a nyugat fele közeledne Ukrajna. Pont mint a többi szatellit államuk esetében.
2021. ápr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

"Valamint azt még hozzátenném, hogy kísérteties hasonlóságok figyelhetőek meg a mostani Oroszország, és a náci Németország második vh előtti külpolitikájában"


Engem Amerika sokkal inkább emlékeztet a náci Németországra ami folyamatosan terjeszkedik a világban, a neki nem tetsző országokat zsarolja, esetleg megszállja, a helyi nyersanyagokat ellopja demokrácia csinálás jelszó alatt. Oroszország folyamatosan védekezik, mióta a SZU felbomlott, mostanában kezdtek a sarkukra állni és visszaállítani a régi befolyásukat.

2021. ápr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%

Ukrajna nevű ország sohasem volt, csak mint szovjet tagköztársaság kapott nevet.

Ezért a határoknak nem volt semmi jelentősége.

A két keleti megyéje erősen orosz többségű, azért válnának le. De eltart az vagy 20-30 évig.

A Krimet meg egyszerűen átkönyvelték 1954-ben oroszból ukránra.

Az akkori pártfőnök ukrán volt, más oka nem volt a váltásnak.

Nyilt háborút nem tartok valószínűnek.

2021. ápr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Valoszinutlen a haboru. Az oroszoknak mar a Donbas regio sem kell, ha kellett volna, mar reg beolvasztottak volna, amikor a Krim-et annektaltak.

Ez csak egy erofitoktatas, amit majdnem minden evben csinal az orosz hadero.

2021. ápr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!