Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért ment tönkre Libanon?

Miért ment tönkre Libanon?

Figyelt kérdés
Libanon az 50-60 években egy gazdag es jó kilátásokkal rendelkező társadalom volt, má viszont jószerivel "bukott állam" kategória. Mi volt ennek az oka?

2021. ápr. 21. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Én Gyurcsányra gyanakszom.
2021. ápr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hypno ***** válasza:
96%
A libanoni történelem - elsőre mondjuk a Wikipédia - áttanulmányozása után mire jutottál?
2021. ápr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
1985-ben a Hizballa megalakulása. Irán által pénzelt terrorszervezet, amelyet sikerült az állam vezetésébe is bejuttatni. Igy Libanon Irán háborús céljainak van most alárendelve, nem a saját érdekeinek. Természetes, hogy tönkre ment.
2021. ápr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hypno ***** válasza:
86%

#3


Addigra Libanon már túl vagy 15 évi polgárháborún, ami nem igazán kedvez a gazdasági életnek.

Plusz a szírek és a zsidók is megszállva tartották egy-egy részét az országnak.

Később lett 2 millió szír és fél milió palesztin menekültjük. Azért egy 4 milliós országban ez elég nagy szám.

2021. ápr. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem is tudom kérdező. Talán lehetett némi szerepe Libanon lepusztulásában néhány arab-izraeli háborúnak a területükön, meg egy 15 éves polgárháborúnak?

Csak egy tipp, lehet hogy semmi köze hozzá, de nekem az az érzésem hogy egy országot az ilyesmi meg szokott viselni.

Kérdező, komolyan nem értem, itt vagy az interneten. MIÉRT NEM KERESEL RÁ ÉS NÉZED MEG MAGAD HOGY MI TÖRTÉNT LIBANONBAN?

2021. ápr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egykoron 15 évig tartó polgárháború, folyamatos ellentét a muzulmánok és a keresztények között, Szíria többszöri beavatkozása Libanon belpolitikájába, Hezbollah, arab tavasz kedvezőtlen kimenetele, kb másfél millió szíriai menekült és fél millió palesztin menekült él a 4 milliós Libanonban (ergó a jelenleg Libanon területén élő teljes lakosságnak kb a 35%-a nincstelen, sátorban élő menekültekből áll), hatalmas korrupció.


Nagyjából ezért.

2021. ápr. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!