Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az elszakított magyarságnak(Sz...

Az elszakított magyarságnak(Szerbia, Románia,Ukrajna, Szlovákia) most Szerbiában van a " legjobb helyük"?

Figyelt kérdés

Hmm lehet rosszul fogalmaztam, de szerintem értitek. Sokat hallani ugye hogy az ukránok inzultálják a magyarokat, Romániában is verik a magyarokat, és azt gondoltam a szlovákok kultúráltak és béke van. De onnan is hallani hogy piszkálják a magyarokat. Most csak én nem hallottam ilyen híreket Szerbiáról vagy a 4 ország közül Szerbiában bántalmazzák, inzultálják, és szegregálják legkevésbé a magyarokat?

Vagy szerintetek a 4 ország közül hol a leghatásosabbak a magyarokkal?



2021. ápr. 25. 19:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
A Vajdaság Szerbiában egy autonóm tartomány. Ott folyhatnak bele leginkább a magyarok a politikába. Viszont elég nagy a szegénység. Szerintem csak Kárpátapján nagyobb az egész Kárpát-Medencében.
2021. ápr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elszakított részen Őrségben élőknek. Az osztrákok messze nem cseszegetik a magyarokat annyira.
2021. ápr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Most hogy a két diktátor egymásra talált, ezt nyomatja a propaganda, de a magyarok már akik még nem asszimilálódtak még mindig másodrendű állampolgárok.
2021. ápr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mint írtam Szlovákia, Ukrajna, Románia és Szerbia közötti országokról van szó.
2021. ápr. 25. 20:10
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
De. Van sváb ismerősöm, akinek a családja az Őrségből származik. Mindog ellehetetlenítették a magyarokat. Ausztriába sosem volt magyar középfokú oktatás például. Mondjuk az Őrségbe nagyon kevés magyar él. Lehet nem is szükséges.
2021. ápr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Az Őrség Magyarországon van...

Amúgy egyértelműen Szlovákiában a legjobb az élet a felsoroltak közül.

2021. ápr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%
Egyértelműen Szlovákiában van a legjobb helyzete a magyaroknak, utána Ukrajna és Szerbia kb egy szint kicsit utána jön Románia. De sehol nincs már magyarverés meg hasonló. Legalább is nem nemzetiségi okokból.
2021. ápr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem most ez a sorrend, a legrosszabb helyzettől a legkevésbé rosszig:

1. Románia

2. Ukrajna

3. Szlovákia

4. Szerbia

5. Horvátország, Szlovénia, Ausztria

Még mindig a románok gyűlölködnek a legjobban a magyarokkal. Az ukránok minden más nemzetiséggel kiszúrnak a nyelvtörvénnyel, köztük a magyarok sem kivételek. A szlovákokkal már sokat javult a viszony, különösen az elmúlt 10 évben, a szerbekkel meg pláne.

A horvátokkal, szlovénekkel, osztrákokkal sosem volt különösebben rossz a viszony, most sem.

2021. ápr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Őrvidék nem Őrség. Bocsánat, erre gondoltam.
2021. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem messze Ukrajnában a legrosszabb a helyzetük. Romániában például van jelenleg magyar minisztere a kormánynak.
2021. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!