Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A jövőben marad a mostani...

A jövőben marad a mostani Amerika-, és Nyugat-Európa dominálta világrend (hívják "Nyugati civilizációnak" is), vagy a politikai-, katonai-, kulturális-, és gazdasági egyensúly végérvényesen az ázsiai országok (főleg Kína és India) felé fog billenni?

Figyelt kérdés
És akkor Japánról, Dél-Koreáról, az Indokínai államokról (Vietnam, Laosz, Kambodzsa), és a többi távol-keleti országról nem is beszéltünk...

2021. máj. 11. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Ó, igen, Laosz! Amerimicsoda? Los Ange-hee? Vientiane és Luang Prabang lesz a világpolitika és szórakoztatóipar központja!
2021. máj. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Az Oxbridge közgáz képzésein már a '90-es évek eleje óta tananyag, hogy a világgazdaság központja fokozatosan áthelyeződik az Atlanti-óceán két partjáról a Csendes-óceán két partjára. Európa sajnos egyre veszít erejéből.
2021. máj. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Várhatóan igen, a kérdés, hogy mikor, mert nem úgy néz ki, hogy megérjük.


Kína és Japán már mindenképpen ott van, de India, Indonézia, Irán, Pakisztán, Banglades, Vietnám, a Fülöp-szigetek még messze vannak attól, hogy igazán komoly tényezők legyenek.

2021. máj. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kína biztosan nem fog kulturális nagyhatalom lenni, mert az aktuális kínai kultúrát nem nyalják be a nem kommunisták.
2021. máj. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Japán és Dél-Korea gazdaságilag inkább a "Nyugati Világba" tartozik.


Amúgy meg nem. Kína belép az EU és az USA mellé harmadik fő gazdasági hatalomnak, a többi ország a régióban és Afrikában meg választhat az amerikai, az európai, és a kínai imperializmus között. A politikai és katonai hatalom meg mind a gazdaságból ered, szóval ott is ez lesz. Az oroszok tökéletes példea arra, hogy hiába van 5000 atombombád, ha a gazdaságod kisebb, mint Spanyolországé, akkor maximum papírtigris tudsz lenni. Indiában erősen kapitalista rendszer van, azzal nem lehet kitörni a "middle income trapből", mert a többi kapitalista hatalom plush Kína nem fogja hagyni. Vietnam, Laosz, Kambodzsa meg labdába se rúghat. Vietnam próbálkozott az önellátó rendszer kiépítésével, de ez nekik sem jött be, ezért ők is elkezdtek átállni a szocialista piacgazdaságra, mint Kína. A különbség csupán annyi, hogy Kínában a szocialista piacgazdaság pont a szocialista karakterisztikáit vesztette el, Vietnamban pedig a kapitalista karakterisztikákból van (egyelőre) kevesebb. Ettől függetlenül a kisországok, mint Vietnam, nem tudnak labdába rúgni a nagyországok mellett, maximum másodhegedűst játszhatnak, mint ahogy tesszük azt mi a németeknek, vagy Kanada az USA-nak.


Európának akkor és csak akkor van jövője, mint nagyhatalom, ha egyesül. Ha nem, akkor Kína és az USA majd szépen felosztják maguk között a világot, ahogy tette azt az USA és a Szovjetunió, mi meg majd magyaros módon valószínűleg megint a rosszabb oldalra kerülünk.

2021. máj. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem marad. Kína, és kisebb mértékben India súlya növekedni fog. Igazi többpólusú világ van lényegében már most is.
2021. máj. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!