Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az állampolgársági vizsga...

Az állampolgársági vizsga hogy működik?

Figyelt kérdés

Magyar anyanyelvű vagyok, magyar állampolgár. Tegyük fel, hogy lerakom az amerikai állampolgársági vizsgát. Akkor csak a személyigazolványon lesz feltüntetve, hogy kettős állampolgár vagyok, vagy ezt csak születéskor lehet így megkapni?


Ha összeházasodok egy német nővel, és gyerekem születik tőle, akkor a gyereknek 3 állampolgársága lenne?



2021. máj. 12. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden személyi igazolványon-útlevélen csak 1 állampolgárság van feltüntetve. Láttam már reptéren, hogy az ember válogatott, hogy melyik útlevelét használja.

Volt egy cikk régebben egy öreg ázsiai férfiről, aki állampolgárságokat gyűjtött, mindenütt csak addig élt, amig ahhoz kellett, hogy állampolgár legyen, aztán továbbment a listáján következő országba, és már vagy 50 állampolgársága volt..

2021. máj. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
17%

"mindenütt csak addig élt, amig ahhoz kellett, hogy állampolgár legyen, aztán továbbment a listáján következő országba"


Mondjuk ált. annyi idő alatt meglehet unni egy országot.

2021. máj. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!