Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Románia és Moldova egyesülésén...

Románia és Moldova egyesülésének kérdése megoldódhat még a 21. században?

Figyelt kérdés

Moldova román nyelvű, hiába próbálták meg évtizedekig máshogy alakítani a szovjetek. Szerintem több a különbség Ausztria és Németország népe között, mint Románia és Moldova lakossága között.

De az egyesülés folyton apróbb dolgokon siklik el:


#különböznek a gazdasági fejlettség mutatói (ez újabb kérdés szerintem, hogy miként befolyásolja a két ország gazdaságát az egyesülés)


#Moldova nem mond le a Dnyeszter Menti Köztársaságról (állítólag sohase volt a része az a terület, de ott van a nehézipar szinte mindenestül)


#az oroszoknak nem érdeke az EU további terjeszkedése (tehát lehetséges, hogy az egyesülés kulcsa Oroszország meggyengülése volna?)



2021. máj. 16. 09:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószinű.
2021. máj. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A 21.-ben nemigen, de a 22.-ben mint két kínai járás majd egyesülhetnek.
2021. jún. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
60%
Én szeretnék 32 forintos áron vonaljegyet venni szóval remélem Moldávok külön maradnak.
2021. jún. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Jeffrey Spender ***** válasza:

Ahogy elnézem, előkészítik az egyesülést


[link]

2023. márc. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam Moldovában már évekkel ezelőtt megszüntették azt az alkotmányban, hogy az állam nyelve a moldáv. Az a nyelv nem is létezik.
2023. márc. 5. 13:32
 16/20 Jeffrey Spender ***** válasza:
Én a moldáv - román viszonyokat nem is ismertem, csak új nekem ez a hír.
2023. márc. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Jeffrey Spender ***** válasza:
Utána olvastam, valóban, máshol is azt írják, „moldáv nyelv” valójában politikai fogalom. Több nemzetközi nyelvész már 1967-ben arra a megállapításra jutottak, hogy „a moldáv és a román […] inkább egyazon nyelv változatainak tűnnek, mintsem két különálló nyelvnek”. Ennek az volt a célja, hogy igazolják az ország területének Romániától való elválasztását, és a Szovjetunióhoz való csatolását és tartozását.[2] Ma a nyelvészek, beleértve oroszokat is,[3] általában románnak tartják azt a nyelvet, melyet politikai okokból moldávnak neveztek vagy neveznek.
2023. márc. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Jeffrey Spender ***** válasza:
2023. márc. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 NTBS ***** válasza:
Szerintem nem. De ki tudja.
2023. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Jeffrey Spender ***** válasza:
2023. márc. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!