Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok a Palesztina vs...

Mit gondoltok a Palesztina vs Izrael-ről? Kinek drukkoltok inkább és miért? Illetve a másik féllel mi problémád?

Figyelt kérdés

2021. máj. 21. 22:57
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
87%
Annyira nem érint minket hogy szerintem felesleges drukkolni. Ez olyan mint amikor egy focimeccsen drukkolsz valakinek, hol ott neked nem lesz több vele.
2021. máj. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

Egyet értek. Átfogalmazom.

Melyikkel szimpatizáltok jobban és miért?

2021. máj. 21. 23:00
 3/46 anonim ***** válasza:
69%

Nincs igazából teljesen jó és rossz oldal ,de inkább Izraelnek.

A PC és a BLM mozgalom egyértelműen beállt a palesztinok és az arabok oldalára, Gal Gadotot csak azért támadják, mert kötelező katonai szolgálatot teljesített az izraeli hadseregeben. Az elnyomó gyarmatosító fehér Izrael a hibás szerintük, az arabok csak el vannak nyomva.

2021. máj. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
89%

Vagy 20-30 évvel ezelőtt, még a politikában kezdőként én is meg voltam győződve arról - mint nagyon sokan mások is - hogy szegény palesztínokat Izrael elnyomja, tönkreteszi, kifosztja és csakis ők az áldozatok.

Azóta viszont sok mindent láttam, a palesztínokhoz hasonlók ide is jötte Európába tömegével és megtapasztalhattuk milyenek is ezek az "áldozatok".

Ez egy olyan konfliktus ahol egyiknek sincsen igaza és nem tudni hogyan lehet megoldani. Amikor sikerül egy rendezettebb, majdnem működő állapotot megvalósítani, akkor valamelyik oldal szélsőséges hülyéi mindig beavatkoznak, megölnek valakiket merénylettel, gyilkossággal, házrombolással vagy földfoglalással ártanak, és az egészet lehet kezdeni elölről.

Az a baj, hogy Jeruzsálem mindkét vallás szent földje, nem lehet szétvágni vagy egyiknek odaadni. Vagy megölik egymást és senkié sem lesz az a terület, vagy jön egy nagyobb hatalom ami elveszi mindkettőtől és csak látogatóba engedi be őket oda ha jól viselkednek.

Van olyan amikor egy szülő sem tud mást tenni ha a gyerekei veszekednek a közös játékon, mint hogy elveszi, hogy akkor ne is legyen min veszekedniük.

A gond csak az hogy ki lenne erre képes, mikor Izraelnek atomfegyvere is van, a palesztínoknak meg ott van az egész muszlim világ a háta mögött?

2021. máj. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
72%
Izrael, mert az az egyetlen kulturált ország a Közel-Keleten, nem egy szar pöcegödör, mint Palesztina. Voltam mind a két helyen, izraeli sosem vert át, de palesztin kb minden esetben.
2021. máj. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 molnarmarcell21 ***** válasza:
84%
Minden háborút az államok indítanak, tök mindegy, hogy milyen elvi ürüggyel. Mindkét állam ludas és a két nép meg csak szív.
2021. máj. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
58%
A palesztinoknak. Nem is értem, hogy lehet egy népirtásban a népirtóknak drukkolni.
2021. máj. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
68%
Izraelnek, mert a fegyveres konfliktusokat mindig az arabok kezdik.
2021. máj. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
89%

#8 Vaskupola nélkül több ezer izraeli civil halt volna meg. Izrael a hibás mert fejlettebb és védekezik? Szerelje le a Vaskupolát?

A Hamasz pedig tudatosan arra játszik hogy minél több civil áldozat legyen, ezért települnek kórházak és iskolák mellé.

Na ki is a népirtó?

2021. máj. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
8%
#10 A Hamasz nem települ kórházak és iskolák mellé. Ezzel a hazugsággal csak legitimálni próbáljátok a népirtást.
2021. máj. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!